Bojāgājušo skaits 6,5 magnitūdu zemestrīcē, kas ceturtdienas vakarā notika Japānas dienvidrietumu salā Kjusju, ir pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem, piektdien paziņoja amatpersonas.

Zemestrīcē arī ir ievainoti simtiem cilvēku, ir sagrautas mājas, deformēti autoceļi un izcēlušies ugunsgrēki. Glābēji mēģināja atrast iedzīvotājus, kas var būt iesprostoti gruvešos, un ir iespējams bojāgājušo skaita pieaugums.

Desmitiem tūkstoši cilvēku zemestrīces dēļ atstāja savas mājas.

Zemestrīces hipocentrs atradās desmit kilometru dziļumā. Tai sekoja vairāk nekā 100 pēcgrūdienu, no kuriem spēcīgākais bija 6,4 magnitūdas stiprs un notika divarpus stundas pēc zemestrīces.

Valdība piektdienas rītā paziņoja, ka zemestrīcē ievainots vismaz 761 cilvēks, tai skaitā vismaz 44 nopietni cietuši. Kumamoto prefektūras katastrofu aģentūras amatpersona pavēstīja, ka vismaz deviņi cilvēki gājuši bojā.

Vislielākie postījumi ir nodarīti Masiki pilsētā.

Zemestrīce neietekmēja atomelektrostaciju darbību, bet vairākas lielās kompānijas, tostarp "Honda", "Bridgestone" un "Sony", paziņoja, ka ir apturējušas operācijas savās fabrikās zemestrīces rajonā.

Kjusju salā pēc zemestrīces uz laiku tika apturēta vilcienu satiksme. Viens ātrvilciens nobrauca no sliedēm, bet laimīgā kārtā tajā nebija cilvēku, paziņoja operatorfirmas "JR Kyushu" preses sekretārs.

Japānas premjerministrs Sindzo Abe apsolīja, ka valdība darīs visu iespējamo, lai atbalstītu meklēšanas un glābšanas darbus un palīdzētu tiem, kas atstājuši savas mājas.

"Mēs darām visu, lai novērstu otru katastrofu pēcgrūdienu dēļ un lai piedāvātu nepieciešamo palīdzību tiem, kurus skārusi [zemestrīce]," premjers piektdienas rītā sacīja reportieriem.

Meklēšanas un glābšanas darbos piedalās apmēram 1600 karavīru, ap 2000 policistu un vairāk nekā 1300 ugunsdzēsēju, paziņoja valdības preses sekretārs Josihide Suga.

Japānas Meteoroloģiskās aģentūras amatpersonas brīdināja, ka zemestrīces pēcgrūdieni varētu turpināties vēl kādu nedēļu. Aģentūra arī paziņoja, ka zemestrīce nav radījusi cunami draudus.

Japānas abi vienīgie kodolreaktori, kas vēl darbojas, atrodas Kjusju salā un pēc zemestrīces funkcionē normāli, paziņoja Sendajas AES amatpersona.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!