Rakstu sērijā "Latvija var!" portāls "Delfi" stāsta par uzņēmīgiem cilvēkiem Latvijas biznesā, kuru idejas pārtop inovatīvos produktos, iekaro eksporta tirgus vai pašmāju klientu sirdis. Projekts top sadarbībā ar DNB.

"Elpas" ražojumi nopērkami kā nelielos veikaliņos, tā vairākās tirdzniecības ķēdēs visā Latvijā. Eksportam uzņēmums nestrādā, jo tā ražotās produkcijas derīguma termiņš ir salīdzinoši īss. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis skaidro, ka šāds realizācijas termiņš skaidrojams ar faktu, ka ražošanā netiek izmantotas papildu vielas, piemēram, konservanti, biezinātāji un stabilizatori. Tieši koncentrēšanās uz šāda veida ražošanu ļāvusi uzņēmumam iekarot stabilu klientu loku visā valstī, lēš Sisenis. Pērn "Elpa" apgrozīja 3,7 miljonus eiro.

"Elpas" ražotne atrodas Aizputes novada Kazdangā netālu no vietējās skolas. Piebraucot pie ēkas, manāmas vairākas lielas, spožas piena cisternas. Ražotne ir visai šaura, un, tā kā tajā viesojamies, kad ikdienas darbi jau padarīti, sastopam vien dažus no 50 darbiniekiem. Arī Sisenis atzīst, ka vietas ir maz, bet pagaidām ar to jāiztiek. Galvenajā ražošanas telpā ir vairāki milzu "torņi", kas paredzēti biezpiena, kefīra un krējuma ražošanai. Tālāk ir nelielas fasēšanas telpas un uzglabāšanas stāvs, bet ēkas otrais stāvs atvēlēts birojiem, kur arī aizvadām lielāko mūsu sarunas daļu.