Naktī no piektdienas uz sestdienu, pārbaudot operatīvo informāciju, Tabores pagastā robežsargi apturēja automašīnu "Toyota Corolla", kurā pārvietojās pieci Latvijas pilsoņi. Atpazīstot automašīnas vadītāju, robežsargi lūdza viņam uzrādīt dokumentus, taču vīrietis ignorēja robežsargu prasības un aizbrauca no notikuma vietas. Reaģējot uz vadītāja neapkļaušanos, robežsargi uzsāka vajāšanu un drīz vien konstatēja, ka 1998. gadā dzimušā vīrieša vadītā automašīna ir iekļuvusi ceļu satiksmes negadījumā.

Netālu no automašīnas tika uziets melnā polietilēna plēvē ietīts cigarešu iepakojums, turklāt notikuma vietā aizturētais automašīnas vadītājs atzinās, ka kontrabandas cigaretes atrodas arī transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā.

Iesaistot kinologu ar dienesta suni, robežsargi turpināja aizturētā vīrieša līdzdalībnieku meklēšanas un vajāšanas pasākumus, līdz beidzot Tabores pagastā kādā vasarnīcu kooperatīvā visi četri aizbēgušie likumpārkāpēji – 1995., divi 1996. un 1998. gadā dzimušie vīrieši tika notverti.

Kopumā robežsargi izņēma 30 000 cigaretes "Premjer" ar Baltkrievijas akcīzes markām aptuveni 4 800 eiro vērtībā, informē Pētersone.

Viņa atzīmē, ka 1998. gadā dzimušais vīrietis – automašīnas vadītājs, kā arī viņa līdzdalībnieki vairākkārt pieķerti pierobežas joslā bez speciālajām caurlaidēm, turklāt pats vadītājs saistībā ar cigarešu kontrabandu likumsargu redzes lokā nonācis jau trešo reizi. 2015. gadā cigarešu kontrabandā viņu pieķēra Valsts ieņēmumu dienesta muitas amatpersonas, savukārt pavisam nesen, 28. augustā, vīrieti aizturēja robežsargi Demenes pagastā un pret viņu un vēl diviem līdzdalībniekiem par kontrabandu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās uzsāka kriminālprocesu.

Šoreiz automašīnas vadītājam par ļaunprātīgu nepakļaušanos robežsargu likumīgajām prasībām noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, kas pēc piekritības nosūtīts Daugavpils tiesai, savukārt pret visiem pieciem Latvijas pilsoņiem sākts kriminālprocess par cigarešu kontrabandu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Likumpārkāpēji, krimināllietas materiāli un lietiskie pierādījumi tālāko procesuālo darbību veikšanai nodoti Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldes amatpersonām.