Foto: Publicitātes foto
Par 26 lauksaimnieku apkrāpšanu apsūdzētais Edgars Gailītis pirmdien Jūrmalas pilsētas tiesā atzina savu vainu viņam celtajā apsūdzībā, un lieta tika izskatīta bez pierādījumu pārbaudes.

Tomēr, neraugoties uz apsūdzētā vaļsirdību, prokurors uzskata, ka Gailītis par saviem nodarījumiem ir pelnījis reālu cietumsodu uz pieciem gadiem.

Kā pastāstīja Gailīša advokāte Guna Burtniece, viņas skatījumā pareizāk gan būtu apsūdzēto nelikt cietumā, bet piespriest viņam naudassodu. Tad Gailītis varētu strādāt un atmaksāt lauksaimniekiem izkrāptos līdzekļus.

Šādu pozīciju aizstāve pauda arī šodien notikušajās tiesas debatēs, papildus iesniedzot dokumentu, kas apliecina, ka viņas klientam brīvībā ir garantēta darbavieta, tātad arī garantēti ienākumi.

Tiesas spriedums šajā lietā tiks pasludināts rīt, 31.jūlijā, plkst.14.

Gailītim apsūdzība uzrādīta par 26 lauksaimnieku apkrāpšanu, piedāvājot viņiem iegādāties lauksaimniecības tehniku. Izskatīšanai tiesā minētā lieta tika nodota šā gada 26.janvārī. Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne toreiz pastāstīja, ka sākotnēji vīrietis tika turēts aizdomās par 24 lauksaimnieku apkrāpšanu, taču izmeklēšanas laikā apsūdzības epizožu skaits nedaudz pieauga.

Apsūdzība Gailītim celta pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas - par krāpšanu lielā apmērā. Minētais likuma pants vainīgo personu paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 13 gadiem vai ar naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Krimināllietu sākotnēji izmeklēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija. Kopumā zemniekiem esot radīti vairāk nekā 36 000 latu zaudējumi.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā Kriminālpolicijas darbinieki noskaidroja, ka vīrietis "uzdarbojies" laikā no 2010.gada decembra līdz 2011.gada jūlijam. Vienā no Latvijas interneta portāliem viņš esot ievietojis sludinājumus, ka piegādā lauksaimniecības tehniku - traktorus, kombainus, arklus - no dažādām Eiropas valstīm. Vēlāk ar potenciālajiem pircējiem vīrietis noslēdzis fiktīvus pirkuma līgumus, vienojoties, ka pircējs vispirms samaksā par tehnikas transportēšanu. Kad lauksaimnieki naudu pārskaitījuši, vīrietis bankas kontu nekavējoties iztukšojis.

Vēlāk iespējamais krāpnieks lauksaimniekiem pa tālruni stāstījis, ka tehnika nav piegādāta transportēšanas grūtību dēļ, taču, kad zemnieki sapratuši, ka ir apkrāpti, viņš vairs nav bijis sasniedzams.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!