No Bergenas ceļojošais 1990. gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

Kopumā robežsardze ceturtdien, 27. jūlijā, uz ārējām robežām un valsts iekšienē pieķēra 46 likumpārkāpējus.

Pāternieku robežkontroles punktā ieceļot Latvijā liedza baltkrievietei, kurai bija nederīgi ceļošanas dokumenti. Grebņevas robežkontroles punktā ieceļošanu liedza Tadžikistānas pilsonim, kuram nebija pietiekami daudz iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam. Savukārt lidostas "Rīga" un Terehovas robežkontroles punktā ieceļot Latvijā liedza diviem Krievijas pilsoņiem, kuriem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Visām minētajām personām nācies atgriezties izceļošanas valstī.

Terehovas un Pāternieku robežkontroles punktā robežsardzes darbinieki pieķēra divus Krievijas pilsoņus, kuri bija pārsnieguši vīzā noteikto uzturēšanās laiku Latvijā, tādējādi pārkāpjot uzturēšanās nosacījumus Šengenas zonas valstīs. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Savukārt Zilupes robežkontroles punktā kādai Latvijas nepilsonei liegts izceļot no valsts, jo viņai bijusi nederīga pase, kas neļauj ceļot ārpus Šengenas zonas valstu teritorijas.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, robežsardze pieķērusi deviņas personas, kuras pārkāpušas ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumus – piecus ukraiņus, divus krievus, kā arī pa vienam igaunim un lietuvietim.

Savukārt par pārkāpumiem, lietojot transportlīdzekļus un kuģošanas līdzekļus, robežsardzes amatpersonas pie administratīvās atbildības saukušas 20 – sešus latviešus, divus krievus, trīs baltkrievus, divus lietuviešus, kā arī pa vienam polim, ukrainim un igaunim.