Minētais gadījums fiksēts 28. maijā pulksten 19.45 Strenču novada Jercēnu pagastā, autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža 86. kilometrā. 1984. gadā dzimušais vīrietis braucis ar 210 kilometriem ceļa posmā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā.

Pieķertais šoferis likumsargiem norādījis, ka pārkāpis ātrumu, lai notestētu jaunās spēkrata riepas. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policija biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks norāda, ka šāda rīcība ir apzināta likuma pārkāpšana.

"Mani patiesi pārsteidz šādi pārkāpumi. Tā ir apzināta sevis un citu apdraudēšana un nevienā no gadījumiem neiet runa par nejaušu rīcību," pauž likumsargs.

Amatpersona piebilst, ka vadītāji ātrumu pārkāpj arī apdzīvotās vietās. "Ir sācies vasaras brīvlaiks, kurā bērni laiku pavada ārā. 18. maijā darbinieki fiksēja 117 kilometri stundā lielu braukšanas ātrumu apdzīvotā vietā. Stāsts nav par soda apmēriem, bet gan par radītajām briesmām. Ja nu uz ceļa būtu izskrējis bērns vai braucamo daļu nolēmis šķērsot velosipēdists? Pie šāda ātruma nav iespējams laicīgi noreaģēt, lai izvairītos no nelaimes, nemaz nerunājot par apstāšanos," uzsver Lūks.

Policists atzīst, ka likumpārkāpēju skaits šajā jomā tikai palielinās un acīmredzami šī brīža soda sankcijas nav pietiekošas, lai ierobežotu bezatbildīgo rīcību.