Foto: PantherMedia/Scanpix
Gandrīz puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju domā, ka izglītības kvalitāte Latvijā pēdējo gadu laikā nav ne uzlabojusies, ne arī pasliktinājusies.

Ceturtā daļa jeb 25% aptaujāto uzskata, ka izglītības kvalitāte Latvijā kopumā ir pasliktinājusies, bet uz tās uzlabošanos norādījuši 18%, liecina jaunākā "DNB Latvijas barometra" aptauja.

Vērtējot atsevišķu izglītības līmeņu kvalitāti piecu punktu skalā, iedzīvotāji visaugstāko vērtējumu snieguši augstākajai izglītībai (vidējais vērtējums - 3,51). Kritiskāk vērtēta vispārizglītojošo skolu sniegtā izglītība (vidējais vērtējums - 3,33) un arodskolu un profesionāli tehnisko skolu nodrošinātās izglītības kvalitāte (vidējais vērtējums - 3,32).

"DNB Latvijas barometrs" ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās.

Jaunākās aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā, kas veikta jūlijā. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīvesvietās, tika aptaujāti 1006 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!