Foto: AFP/Scanpix/LETA
Trešdien, 7.martā, Kaņepes kultūras centrā pulksten 18. notiks trešais Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) referātu cikls "Nesabiedriskie lasījumu", kurā fakultātes absolventi stāstīs par interesanto, kas uzzināts rakstot studiju noslēguma darbus. Šoreiz saruna būs veltīta tēmai: "Ko mūsdienās nozīmē būt sievietei? Un ko - vīrietim?"

Pagājušajā gadā pasauli pāršalkusī sociālo mediju akcija" me too", aktualizēja jautājumu par attieksmi pret sievieti. Kā sievieti šodien attēlo mēdiju vide? Kādi ir sabiedrībā valdošie stereotipi un ko par sevi vēlas pateikt pašas sievietes? Otra, ne mazāk svarīga jautājuma puse, kā šajā pasaulē justies vīrietim? Savos secinājumos trešdienas vakarā ir gatavas dalīties četras Sociālo zinātņu fakultātes absolventes.

Sabīne Valtere darbā "Dzimtes loma uzņēmējdarbībā: sievietes reprezentācija biznesa medijos "Ir nauda", "Kapitāls" un "Forbes"" pētījusi kā biznesa mediji reprezentē sievieti. "

"Dzimtes stereotipi darba tirgū jau vēsturiski veidojušies kā maskulīnu un feminīnu darbu iedalījums. Jo vairāk prasmes bija nepieciešamas darba veikšanai, jo vairāk tas tika uzskatīts par "vīriešu" darbu," raksturojot Valteres darbu, norāda LU preses pārstāvji.

Arī Ilona Turkovska pievērsusies visai sensitīvai tēmai sieviete-māte. Darbā "Sieviešu reproduktīvās izvēles atspoguļojums sieviešu žurnālos "Cosmopolitan", "Lilit" un "Santa"" viņa centusies noskaidrot, vai Latvijas sabiedrībā aizvien vēl pastāv uzskats, ka bērni ir sievietes dzīves jēga, sievietes sūtība un galvenais dzīves pienākums.

Egija Cēlāja pētījusi sabiedrībā pastāvošos viedokļus par sievietēm sporta zālēs "Sportiska ķermeņa tēla veidošana – sievietes sporta zālē". Viņa centusies noskaidrot, kāpēc sievietes nodarbojas ar ķermeņa sportiskošanu un kā viņas veido savu tēlu sabiedrībā.

Sarunas noslēgumā Dārta Gātere piedāvās ielūkoties dažādās ar vīrišķību saistītās problēmās Savā maģistra darbā "Alternatīvās vīrietības prakses" viņa pētījusi, kā vīrišķības izpratne tiek konstruēta ģimenē, skolā, kāda ir tās saistība ar rasi, tautību, kultūru, vecumu, sociālo stāvokli un dzīvesvietu.

Sarunu moderēs – docente Mairita Zitmane, kuras pētniecisko interešu lokā ir dzimtes un mediju pētījumi, dzimuma līdztiesība, reklāma, patēriņa kultūra un identitāte.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!