Vēstures speciālistu un autodidaktu satraukumu, kurš nav norimies joprojām, izraisīja ieraksts vēsturisko trofeju mednieku forumā. Kāds lietotājs publicēja fotoattēlus ar aprūsējušām detaļām, tostarp bruņumašīnas torni, norādot, ka ar lielu ticamību var apgalvot, ka tie ir pārpalikumi no bruņumašīnas "Imanta", kas nonākuši viņa rīcībā.

Citi foruma lietotāji ieteica detaļas nodot Latvijas Kara muzejam un pat ierosināja savākt naudu, lai vēstures relikvijas atpirktu un muzejam uzdāvinātu. Taču detaļu īpašnieks uz to atbildēja, ka muzejam daļas ir piedāvātas, bet iestāde no tām atteikusies, un tagad priekšmeti ir pārdoti.

No trofejas un Bermontiādes līdz lūžņiem: vai atrasta leģendārā bruņumašīna 'Imanta'?
Foto: Antik war forums

Kā liecina diskusijas internetā un stāsta avoti kolekcionāru aprindās, tas izraisīja vēstures entuziastu neizpratni un pat sašutumu gan par to, ka muzejam nav bijušas vajadzīgas šādas Latvijas vēsturei nozīmīgas relikvijas, gan to, ka bruņumašīnas daļas nu varētu būt aizceļojušas prom no valsts.

No trofejas un Bermontiādes līdz lūžņiem: vai atrasta leģendārā bruņumašīna 'Imanta'?
Foto: Antik war forums

"Fotogrāfijās redzamā bruņotā auto atliekas ir ļoti sliktā stāvoklī. Tomēr šajā gadījumā attiecīgā bruņotā auto nozīme gan Latvijas vēstures, gan kara tehnikas vēstures kontekstā ir unikāla, tāpēc šī priekšmeta nenonākšana Kara vai kāda cita Latvijas muzeja krājumā manī raisa neizpratni," portālam "Delfi" skaidro vēstures doktors Kārlis Dambītis, kurš pētījis Latvijas armijas vēsturi. Pētnieks gan piezīmē, ka nepārzina visus lietas apstākļus, lai objektīvi spriestu par iesaistīto spēlētāju apsvērumiem.

Arhīva video redzama Latvijas armijas tehnikas parāde Esplanādē 1923. gadā. Kadros arī "Imanta" bruņotais automobilis.