Turpmāk ģimenes ārstiem būs jānodrošina pacientu pieņemšana ne mazāk kā 20 stundas nedēļā, savukārt vizītēm pie pediatra, bērnu ķirurga un acu ārsta nebūs nepieciešams ģimenes ārsta norīkojums, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijas Komunikācijas departamentā.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos paredz, ka ģimenes ārstu pacientu pieņemšanas laiks ārsta prakses vietā tiek noteikts ne mazāk kā 20 stundas nedēļā, tādējādi ļaujot ārstam plānot savu darbu atbilstoši pacientu plūsmai. Vienlaicīgi tiek noteikts, ka pacientam, kuram nav akūta saslimšana, jānodrošina pieņemšana piecu darba dienu laikā. Tāpat noteikts, ka ģimenes ārstiem jāveic pieaugušo profilaktiskās apskates.

Ņemot vērā, ka bērnu aprūpi vislabāk var nodrošināt ārsti, kas ir specializējušies bērnu veselības aprūpē un ģimenes ārsti atbilstoši savai kompetencei, noteikumu grozījumos paredzēts, ka bērnu ķirurgs, pediatrs un oftalmologs būs tiešās pieejamības ārsti, tādēļ dodoties pie viņiem uz konsultāciju nebūs nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos tāpat paredz, ka no valsts budžeta līdzekļiem tiks apmaksāta plānveida endoprotezēšana, tai skaitā steidzamības kārtā veicamā endoprotezēšana, kā arī iespēja saņemt endoprotezēšanas pakalpojumus, personai veicot 50% līdzmaksājumu. Endorpotezēšanas operāciju veikšanai novirzīti 400 tūkstoši latu, kas iegūti, veicot veselības aprūpes administrējošo iestāžu reorganizāciju.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos paredz paplašināt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, paplašinot diagnožu klāstu, ar kurām pacientiem tiek nodrošināta medicīniskā aprūpe mājās, kā arī paredzot finansējumu diennakts traumpunktu funkciju veikšanai slimnīcās, kuras pēc 1.septembra pārtrauca sniegt diennakts stacionāro palīdzību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!