"Referendums jau reiz ir noticis un toreiz pilnīgi noteikti tika arī cilvēkiem teikts, ka referendums par iestāšanos Eiropas Savienībā automātiski ir arī referendums par iestāšanos eirozonā," teica Repše, kurš toreiz vadīja valdību un pats piedalījās iestāšanās procesā.

Repše uzskata, ka neraugoties uz biedējošajām prognozēm par drīzu un šausmīgu galu, eiro tomēr ir izdzīvojis. Jēga palikt pie latiem būtu vienīgi tad, ja līdzīgi Lielbritānijai Latvija spētu īstenot pati savu neatkarīgu monetāro politiku. Taču tas neesot reāli – lats vienmēr bijis piesaistīts citām valūtām un nav drošības, cik uzticama varētu būt nākamā Latvijas Bankas vadība. Tāpēc Repše atzīst, ka viņš pats piekristu eiro ieviešanai Latvijā kaut vai šodien.

"Es teiktu tā – ja eiro ir kvalitatīvs gana Vācijai, tad viņš būs kvalitatīvs gana arī Latvijai. Ja Vācija no eiro atteiksies, tad būs pienācis laiks arī Latvijai domāt, ka varbūt tā vairs nav tā valūta, par ko mēs balsojām, iestājoties Eiropas Savienībā. Es ceru, ka tas nekad nenotiks," skaidroja Repše.

"Jebkurā gadījumā, tāda avārijas izstāšanās vienmēr ir iespējama.. Mums jau ir pieredze, mēs no rubļa zonas, kas bija daudz grūtāk, atdalījāmies salīdzinoši bezsāpīgi un, ja to uzmanīgi darītu, tad avārijas gadījumā mēs vienmēr varētu atjaunot latu. Vajadzētu visu saglabāt, lai to varētu izdarīt. Bet šobrīd neiestāties eiro – manuprāt, tāda iespēja tik drīz varētu arī nerasties," viņš turpināja.