"Cilvēku atsaucība ir ļoti liela. Pie šādas atsaucības nepieciešamos 10 000 parakstus varētu savākt pat trijās dienās. Tā kā šobrīd jau ir savākts nepieciešamais parakstu skaits, tad esam lūguši cilvēkus šajā aukstajā laikā nestāvēt garajā rindā," sacīja Knoks.

Kā ziņots, darba grupa, kas uzsāka parakstu vākšanu par grozījumiem likumā "Par valsts pensijām", bija savākusi vairāk nekā 8000 parakstu. Lai iegūtu nepieciešamo parakstu skaitu organizācijai "Sabiedrība citai politikai" bija nepieciešams savākt trūkstošos 2000 parakstus, kas tagad esot izdarīts.

Knoks stāstīja, ka trīs dienu laikā, kopš organizācija līdzdarbojas parakstu vākšanā, varētu būt savākti vairāk nekā 3000 parakstu.

Plānots, ka pirmdien, 18.februārī, paraksti tiks iesniegti Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK), lai tiktu pārbaudīts to autentiskums, informēja Knoks.

CVK savāktie paraksti jāiesniedz pēc iespējas ātrāk, jo tādējādi tiks ietaupīti valsts līdzekļi parakstu vākšanai un referenduma rīkošanai, jo to varēs rīkot vienlaicīgi ar arodbiedrības rosināto referendumu par grozījumiem Satversmē, kas ļautu tautai rosināt Saeimas atlaišanu, uzskata "Sabiedrība citai politikai".

Grozījumu būtība ir likumā "Par valsts pensijām" noteikt, ka minimālā pensija nedrīkst būt zemāka kā Ministru kabineta noteiktais sociālā nodrošinājuma pabalsts ar koeficentu trīs. Tas nozīmē, ka minimālā pensija Latvijā nebūs zemāka kā iztikas minimums.