Šobrīd norit darbs pie tehniski sarežģītākajiem elektrotīkla bojājumiem, vietās, kur vairākos posmos ir sarauti elektrolīniju vadi, bojāti un nogāzti elektrolīniju balsti, elektrolīniju vados iegāzti koki.

Uzņēmums strādā pastiprinātā režīmā, lai pēc iespējas ātrāk lokalizētu un novērstu negaisa radītos elektrotīkla bojājumus. Darbiem ir piesaistītas visas tehnikas vienības, elektrotīkla dispečeri un elektromontieru brigādes.

Lielākā daļa no negaisa izraisītajiem elektrotīkla bojājumiem jau ir novērsti, bet elektroapgādes atjaunošanas darbi vēl turpinās. Šodien plkst. 7.00 kopā bez elektroapgādes bija vēl 6200 klienti, lielākie elektroapgādes traucējumi vēl ir Bauskas novadā, Saulkrastu novadā, Lubānas novadā, Madonas novadā, Vecpiebalgas novadā, Valkas novadā, Jaunjelgavas novadā, Alūksnes novadā, Gulbenes novadā un Limbažu novadā.

Negaisa skartajos novados vēl ir iespējami elektroapgādes traucējumi, jo bojāto elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana un atjaunošana ir sarežģīta un laikietilpīga. Lai novērstu elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildu elektrolīniju posmus, bet tiklīdz kāds no elektrotīkla bojājumiem tiek novērsts, elektroapgāde tiek atjaunota plašākam klientu lokam.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm negaiss svētdien no rīta vēl šķērso valsts austrumu daļu.

AS "Sadales tīkls" aicina netuvoties gaisvadu elektrolīnijām, ja to vados ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt dzīvību. Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, lūgums rīkoties atbildīgi un nekavējoties ziņot, zvanot uz bezmaksas AS "Sadales tīkls" diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 8404!