Foto: AFP/Scanpix
Igaunijas Ārlietu ministrija pirmdien izsaukusi Krievijas vēstnieku, lai paustu viņam savas valsts attieksmi pret Krievijas "melno sarakstu", kurā iekļauti 89 personas no Eiropas Savienības valstīm, kam liegts ieceļot Krievijā.

Igaunija izteikusi nožēlu, ka Maskava spērusi vēl vienu soli, kas nesekmē nedz Eiropas Savienības un Krievijas attiecību uzlabošanos, nedz Igaunijas un Krievijas attiecību attīstību.

"Runa ir par kārtējo nedraudzīgo Krievijas soli, bet nevar teikt, ka šāda Krievijas varasiestāžu uzvedība raisa izbrīnu. Drīzāk šis saraksts ierindojas vairāku citu nedraudzīgu soļu virknē," norādījusi Igaunijas ārlietu ministre Keita Pentusa-Rosimannusa.

"Ir pilnīgi skaidrs, ka zaudētāja no šāda saraksta ieviešanas būs pati Krievija, nevis cilvēki, kas tajā iekļauti," viņa piebildusi.

Jau ziņots, ka Nīderlandes premjerministrs Marks Rute piektdien pavēstīja, ka Maskava, reaģējot uz ES sankcijām, iesniegusi to ES politiķu sarakstu, kam liegts ieceļot Krievijā. Savukārt Somijas raidorganizācija YLE vēstīja, ka tās rīcībā nonācis dokuments ar Krievijā nevēlamo politiķu vārdiem.

No Igaunijas sarakstā minēti astoņi cilvēki - Aizsardzības spēku pavēlnieks Riho Terrass un viņa vietnieks Arturs Tiganiks, Drošības policijas (KaPo) vadītājs Arnolds Sinisalu, Zemessardzes komandieris Mēliss Kīli, tieslietu ministrs Urmass Reinsalu, Eiropas Parlamenta deputāts Tunne Kelams, bijusī tieslietu ministre Kristīna Ojulande, kā arī aizsardzības politikas eksperts Andress Parve.

No Latvijas sarakstā iekļauti Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), kā arī četri Latvijas deputāti Eiropas Parlamentā - Sandra Kalniete (V), Inese Vaidere (V), Artis Pabriks (V) un Roberts Zīle (NA).

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksejs Meškovs pirmdien paziņoja, ka saraksts izveidots pirms vairāk nekā gada, reaģējot uz ES sankcijām pret Krievijas pilsoņiem. Saraksta slepenību viņš attaisnoja ar nepieciešamību "aizsargāt tajā iekļauto cilvēku personas datus". Vienlaikus Meškovs pauda neapmierinātību ar šīs informācijas nopludināšanu medijiem.

ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm, sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!