Foto: Itar-Tass/Scanpix
Krievijas un Eiropas Savienība (ES) ir panākušas vienošanos vīzu izsniegšanu ar piecu gadu derīguma termiņu, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Krievijas un Eiropas Savienība (ES) ir panākušas vienošanos vīzu izsniegšanu ar piecu gadu derīguma termiņu, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Šobrīd ES Krievijas pilsoņiem izsniedz vīzas ar īsu derīguma termiņu – no dažām dienām līdz vienam gadam, taču drīzumā šis termiņš varētu tikt pagarināts līdz pieciem gadiem.

"ES puse piedāvā neizsniegt piecu gadu vīzas uzreiz, sākumā izsniedzot vīzu līdz vienam gadam, bet ja cilvēks pa šo laiku sevi ir parādījis no labākās puses kā likumpaklausīgs un apzinīgs pilsonis, nākamreiz viņam jau varētu izsniegt piecu gadu vīzu," skaidro Krievijas ĀM Eiropas sadarbības departamenta direktors Vladimirs Voronkovs.

No 31. maija līdz 1. jūnijam notikušajā Krievijas un ES samitā Krievijas puse nodeva ES izskatīšanai vienošanās projektu par vīzu režīma atcelšanu, un Krievijas prezidents preses konferencē pēc samita uzsvēra, ka Krieviju nekas netraucē atcelt vīzu režīmu, un aicināja Briseli galīgi izlemt par šo lietu.

Maija vidū Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs izteicās, ka bezvīzu režīms ar ES tikšot ieviests, "tiklīdz ES tam būs gatava" un kad Krievija būs pieņēmusi nepieciešamos lēmumus par reģistrāciju, biometriskajām pasēm un citiem jautājumiem.

Tai pašā laikā Krievija norāda, ka negrasās ieviest vienpusēju vīzu režīmu ar Eiropas Savienības (ES) valstīm.

"Ja runājam par vienpusēju soli kā bezvīzu režīma ieviešana ar ES no mūsu puses, tad tas, manuprāt, no starptautiskā viedokļa nav īsti pareizs," saka Voronkovs, norādot, ka vienpusēji soļi Krievijas diplomātijā netiek atbalstīti.

"Galvenais ir parametri, kas jāievēro abām pusēm, lai neradītu viens otram papildus apgrūtinājumus drošības jomā," uzsvēra diplomāts. "Tā gan vairāk ir Eiropas puses argumentācija, jo mēs draudus savai drošībai nesaskatām."

Tajā pašā laikā Voronkovs norādīja, ka lielākā daļa sintētisko narkotiku, kas nonāk Krievijā, tiek ievestas no Eiropas, pārsvarā no Ziemeļeiropas. "Tas, protams, ir apdraudējums, taču nav tieši saistīts ar bezvīzu režīmu," atzina diplomāts. "Tomēr, no otras puses, cilvēki, kas nodarbojas ar šo nelegālo biznesu, bezvīzu režīma gadījumā iegūs lielākas iespējas iebraukt un ievest Krievijas teritorijā tādas lietas."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!