Latvijas hokeja aizsarga Uvja Balinska pārstāvētais Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Floridas "Panthers" ceturtdien Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā izcīnīja trešo uzvaru un nonāca soļa attālumā līdz otrajai kārtai.

"Panthers" izbraukumā ar rezultātu 5:3 (1:0, 2:2, 2:1) uzvarēja Tampabejas "Lightning" komandu, sērijā līdz četrām uzvarām panākot rezultātu 3-0.

Balinskis joprojām ir "Panthers" kluba rīcībā, bet pagaidām nevienai Stenlija kausa spēlei viņš vēl nav pieteikts.

Metjū Tkačuks mača 11. minūtē izvirzīja vadībā "Panthers" vienību, bet otrās trešdaļas sākumā divu minūšu laikā Stīvens Stemkoss un Tailers Mots ļāva "Lightning" panākt rezultātu 2:1. Spēles turpinājumā trīs vārtus pēc kārtas guva "Panthers", līdz mača 50. minūtei precīzi metot Semam Reinhārtam, Brendonam Montūram un Stīvenam Lorencam.

Mača galotnē Nikolass Pols un Tkačuks apmainījās precīziem metieniem savu komandu labā, tiesa pēdējā ripa tika raidīta tukšos vārtos.

Balinska pārstāvētajai komandai svētdien pusnaktī būs iespēja izbraukumā noslēgt pirmās kārtas sēriju.

Citā mačā ceturtdien Karolīnas "Hurricanes" ar rezultātu 3:2 pārspēja Ņujorkas "Islanders" un arī sērijā panāca rezultātu 3-0.