Trešo uzvaru trīs pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas spēlēs trešdien izcīnīja Latvijas U-20 izlase.

Trešajā mačā Latvijas U-20 hokejisti ar rezultātu 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) pārspēja Austrijas vienaudžus. Latvijas hokejisti šajā turnīrā vēl nav ielaiduši nevienus vārtus.

Spēles rezultātu 25. minūtē atklāja Roberts Lipsbergs, kurš bija precīzs vairākumā pēc Edmunda Augstkalna un Ņikitas Jevpalova piespēlēm. Trīs minūtes vēlāk Lipsbergs pēc Rūdolfa Maslovska un Georga Golovkova piespēlēm panāca rezultātu 2:0. Latvijas izlases trešo vārtu autors bija Golovkovs - 37.minūtē viņš pārspēja pretinieku vārtsargu, un viņam ar rezultatīvām piespēlēm palīdzēja Jevpalovs un Edmunds Augstkalns.

Latvijas izlases vārtsargs Ivars Punnenovs šajā mačā atvairīja 21 pretinieku metienu, kamēr Latvijas spēlētāji izdarīja 20 metienus pa austriešu vārtiem.

Kā ziņots, pirmajā spēlē Latvijas U-20 hokejisti ar 5:0 sagrāva Poliju, bet otrajā cīņā vēl pārliecinošāk uzvarēja Slovēniju – 10:0.

Sacensību turpinājumā Latvijas valstsvienība spēkosies ar Dāniju un Baltkrieviju.

Latvijas izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:
vārtsargi - Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice), Ivars Punnenovs (Rapersvīles "Jona Lakers", Šveice);

aizsargi - Edmunds Augstkalns, Patriks Škuratovs, Rinalds Rosinskis, Jānis Jaks, Ralfs Grīnbergs (visi - "Rīga"), Rūdolfs Kalvītis ("Valley Jr. Warriors", EHL), Kristaps Bazevičs (Vičitafolsas "Wildcats", NAHL);

uzbrucēji - Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Artūrs Ševčenko, Oskars Batņa, Ričards Kondrāts, Linards Mazurs-Mago (visi - "Rīga"), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas "Armada", QMJHL), Teodors Bļugers (Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas "Thunderbirds", WHL), Bruno Birzītis (So "Eagles", NAHL), Haralds Egle (Maskīgonas "Lumberjacs", USHL), Georgs Golovkovs (Dramondvilas "Voltigeurs", QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas "Oil Kings", WHL).