Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārajā čempionātā pirmdien Bufalo "Sabres" latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons aizvadīja lielisku spēli un tika atzīts par mačā vērtīgāko spēlētāju.

"Sabres" komanda ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) savā laukumā pagarinājumā pieveica Fīniksas "Coyotes".

Girgensons šajā mačā izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli, 54.minūtē palīdzot Taileram Enisam izlīdzināt rezultātu 1:1. Vēl latvietis septiņas reizes izdarīja metienus pa pretinieku vārtiem, veica trīs spēka paņēmienus un bloķēja divus metienus, nopelnot neitrālu lietderības koeficentu. Girgensons laukumā pavadīja 22:01 minūti, kas ir viņa NHL karjeras lielākais spēles laiks.

Uzvaras vārtus "Sabres" vienībai pagarinājumā guva Marks Paisiks, bet Fīniksas komandas labā vienīgos vārtus guva Martins Hanzāls.

Jāpiemin, ka "Sabres" šo spēli pabeidza 15 spēlētāju sastāvā, jo komandā uzliesmojis gripas vīruss, kā arī Drjū Stefords otrajā periodā saņēma noraidījumu līdz mača beigām.

Pēc šīs spēles Girgensons NHL guvis četrus vārtus un izdarījis deviņas rezultatīvas piespēles.