Latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras "Canucks" piektdien izcīnīja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, pēcspēles metienos pārspējot Anahimas "Ducks", bet Tampabejas "Lightning" uz fārmklubu Amerikas Hokeja līgā (AHL) nosūtīja latviešu vārtsargu Kristeru Gudļevski.

"Canucks" piektdien savā laukumā ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica Anaheimas "Ducks".

Mača rezultātu otrā perioda astotajā minūtē atklāja "Ducks" uzbrucējs Raiens Keslers, kurš realizēja vairākumu, bet trešās trešdaļas vidū "Canucks" aizsargs Kristofers Tanevs panāca izlīdzinājumu.

Pamatlaikā un papildlaikā komandas vārtus neguva, tādējādi uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā. Tajā pārāki bija Vankūveras hokejisti, uzvaras "bullīti" iemetot Aleksandram Barousam, kamēr pretinieki nebija precīzi nevienā no saviem trim mēģinājumiem.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja tieši 12 minūtes, izdarot divus spēka paņēmienus un dueli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficentu.

Šosezon latviešu uzbrucējs piedalījies piecos NHL mačos, ar rezultativitātes punktiem neizceļoties.

Tikmēr "Lightning" piektdien uz savu fārmklubu AHL nosūtījusi Gudļevski, bet uz NHL izsaukusi krievu vārtsargu Andreju Vasiļevski.

Līdz šim pēdējo reizi laukumā Gudļevskis devās 9. decembrī, kad ielaida sešus vārtus zaudētā "Crunch" spēlē. Pāris dienu vēlāk viņš tika izsaukts uz "Lightning", kurā visu šo laiku pavadīja rezervē, kamēr Vasiļevskis AHL ieguva spēļu praksi.

Gudļevskis šosezon AHL aizvadījis 12 spēles, vidēji mačā ielaižot 2,40 ripas un atvairot 92,2% pretinieku metienu.