Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien atvairīja 46 pretinieku metienus, palīdzot "Lugano" komandai Šveices augstākajā hokeja līgā (NLA) pārtraukt četru zaudējumu sēriju.

"Lugano" savās mājās ar rezultātu 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) uzvarēja turnīra pirmspēdējā vietā esošo "Ambri-Piotta" komandu, atgūstot otro vietu kopvērtējumā.

Pirmajā periodā mājinieku labā divus vārtus guva Līnuss Klāsens, otrajā spēlēs daļā Lukam Fazīni pārsvaru trīskāršojot.

Savukārt spēles pēdējā trešdaļā liels pārsvars bija "Ambri-Piotta" komandai, kura pa Merzļikina vārtiem meta 23 reizes, tomēr vārtsargs, lai arī ielaida divus vārtus, palīdzēja komandai pārtraukt neveiksmju sēriju.

"Lugano" komanda izcīnīja vien otro uzvaru pēdējos astoņos mačos.

Šveices čempionāta kopvērtējumā pārliecinošu līderpozīciju ar 77 punktiem 35 spēlēs ieņem valsts čempione "Bern", kurai ar 62 punktiem seko "Lugano" un "Davos".

Tikmēr Cīrihes "Lions", kuru pārstāv Ronalds Ķēniņš, ar 57 punktiem ir septītajā vietā, bet vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Langnau "Tigers" ar 46 punktiem ieņem devīto vietu 12 komandu vidū, par trim punktiem atpaliekot no pirmā astotnieka.