Latvijas kausa volejbolā finālu trešdien sasniedza valsts čempione RTU/"Robežsardze" un Jēkabpils "Lūši", kas to turklāt paveikuši pirmo reizi vēsturē.

Vissmagāk finālu izdevās sasniegt valsts čempionei RTU/"Robežsardze" vienībai, kas pusfināla atbildes cīņā savā laukumā ar 0-3 (21:25, 30:32, 21:25) piekāpās "Poliurs"/"Ozolnieki" komandai. Tā kā rīdzinieki pirms nedēļas pirmajā spēlē uzvarēja ar tādu pašu rezultātu, trešdien bija nepieciešams "zelta sets", kur panākumu ar 25:23 izcīnīja pašreizējie čempioni.

RTU/"Robežsardze" sastāvā šajā mačā 19 punktus guva Rolands Ozoliņš, kamēr Ozolnieku vienībā ar 26 punktiem izcēlās Andris Zadovskis.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas RTU/"Robežsardze" guva uzvaru ar 3-0 (25:23, 25:23, 25:18).

Tikmēr Jēkabpils "Lūši" atbildes mačā izbraukumā ar 2-3 (25:20, 17:25, 25:23, 20:25, 14:16) zaudēja pagājušā gada kausa ieguvējai "Biolars"/"Jelgava" komandai, taču, pateicoties pirmajā spēlē gūtai pārliecinošai uzvarai, sasniedza Latvijas kausa finālu.

Atbildes cīņā Jelgavas komandas sastāvā 26 punktus guva Vitālijs Cinne, kamēr "Lūšu" sastāvā labākais punktu guvējs bija Pāvels Jemeļjanovs, kura rēķinā 20 punkti.

Pirmajā mačā pirms nedēļas Jēkabpils vienība bija pārāka ar 3-0 (25:19, 25:23, 25:17), kas nozīmēja, ka jelgavniekiem atbildes cīņā derēja panākums tikai ar tādu pašu rezultātu, lai pēc tam varētu aizvadīt "zelta setu" par iekļūšanu finālā.

Latvijas kausa ceturtdaļfinālā favorīti izcīnīja pārliecinošas uzvaras. RTU/"Robežsardze" ar 3-1, 3-0 uzvarēja Rēzeknes novada komandu, "Lūši" ar 3-0, 3-1 pieveica "Vecumniekus", bet "Poliurs"/"Ozolnieki" un "Biolars"/"Jelgava" nezaudēja ne seta cīņās attiecīgi pret "Rīgas Volejbola skolu" (RVS) un "Ventspili".

Latvijas kausa izcīņas pirmajā kārtā, kurā uzvarētāju noskaidroja vienā spēlē, "Daugavpils Universitāte" (DU), kas arī spēlē Baltijas līgā, negaidīti zaudēja "Ventspilij". Tikmēr vēl viena Baltijas līgas Latvijas komanda ASK/Kuldīga kausa izcīņā nepiedalās.

Latvijas kausa fināls 11.decembrī tiks aizvadīts sporta namā "Daugava", kur dienas laikā tiks noskaidroti Latvijas kausa uzvarētāji ne vien vīriešiem, bet arī sievietēm un U-19 vecuma grupās meitenēm un zēniem.

Pērn par Latvijas kausa ieguvējiem kļuva "Biolars"/"Jelgava", kas finālā ar 3-0 (25:19, 25:15, 25:22) pārspēja "Poliurs"/"Ozolnieki" volejbolistus.