Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Siguldā uzvarēja Pasaules kausa astotā posma divnieku sacensībās, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās ceturtajā vietā, bet Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs ieņēma 17.vietu.

Bots/Plūme trasi pirmajā braucienā veica 41, 516 sekundēs, uzrādot labāko laiku.

Tikai par 18 sekundes tūkstošdaļām atpalika vācu ekipāža Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, bet par 0,204 sekundēm - amerikāņi Zakarijs di Gregorio/Šons Holanders.

Piektie 0,222 sekundes aiz līderiem bija Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, bet Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs 21 divnieka konkurencē krita, taču finišēja kamanās, ieņemot 19.vietu un līderiem zaudējot 11,581 sekundi.

Otrajā braucienā Bots/Plūme uzrādīja tādu pašu rezultātu kā Vendls/Arlts un divu braucienu summā svinēja uzvaru, trasē pavadot minūti un 23,308 sekundes.

Viņi par 0,018 sekundēm apsteidza Vendlu un Arltu un par 0,274 sekundēm - austriešus Tomasu Šteiju un Volfgangu Kindlu.

Piektie finišēja austrieši Janniks Millers un Armīns Fraušers (+0,501), sestie - di Gregorio un Holanders (+0,528).

Baltgalvis/Jegorovs ieņēma 17.vietu, uzvarētājiem zaudējot 12,672 sekundes, taču nekvalificējoties svētdienas sprinta sacensībām, kurās startēs 15 ātrākie dueti.

Sieviešu divnieku sacensībās Viktorija Ziediņa un Selīna Elizabete Zvilna ieņēma sesto vietu, bet Anda Upīte/Zane Kaluma ierindojās vietu zemāk. Pasaules kausa kopvērtējumā Ziediņa/Zvilna ar 248 punktiem ir 12.vietā.

Svētdien vieniniekos sacentīsies vīrieši, kā arī tiks aizvadītas sprinta sacensības.

Sacensībās ir pieteikušies startēt 135 sportisti no 16 valstīm.

Latvijas kamaniņu sporta izlasi vieniniekos pārstāv Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, Zane Kaluma, Frančeska Bona, Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Kaspars Rinks, Roberts Dreimanis, bet divniekos - Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs, Jānis Gruzdulis-Borovojs/Ēdens Eduards Čepulis, Anda Upīte/Zane Kaluma un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna.

Nāciju kausā par vietu Pasaules kausa pamatsacensībās cīnījās Bērziņš, Dreimanis, Kaluma un divnieks Baltgalvis/Jegorovs. Gruzdulis-Borovojs/Čepulis un Bona Nāciju kausā startēja bez iespējas kvalificēties Pasaules kausa sacensībām, jo sieviešu konkurencē valsti vieniniekos var pārstāvēt četras sportistes, bet ekipāžu sacensībās - trīs dueti.

Pasaules kausa sezona tiks noslēgta nākamajā nedēļas nogalē ar vēl vienu posmu Siguldā.