Zviedrijas hokeja izlase, ar ko 7. un 8.aprīlī Rīgā tiksies Latvijas valstsvienība, trešdien pārbaudes spēlē savā laukumā ar 6:1 (2:0, 2:1, 2:0) sagrāva Slovākiju.

Zviedrus jau mača 33.sekundē vadībā izvirzīja Roberts Rosens, bet 16.minūtē Fredrīks Petersons panāca 2:0. Otrā perioda sestajā minūtē slovāki samazināja rezultāta starpību (precīzs bija Mihals Sersens), taču, kā vēlāk izrādījās, tie bija viesu vienīgie vārti mačā.

Līdz otrā perioda izskaņai Petersons un Martins Tērnbergs palielināja zviedru pārsvaru līdz 4:1, bet pēdējā trešdaļā vēl ar vārtu guvumiem izcēlās Džoels Lundkvists un Ričards Ginge.

Piektdien abas komandas Zviedrijā aizvadīs vēl vienu spēli, bet jau svētdien un pirmdien zviedri viesosies "Arēnā Rīga".

Slovākija ir viena no Latvijas pretiniecēm 2013.gada pasaules čempionāta pirmajā posmā. Vēl Helsinku grupā spēlēs Krievija, Somija, ASV, Vācija, Francija un Austrija. Pasaules čempionāts sāksies 3.maijā, bet Latvijas izlasei pirmā spēle ir 4.maijā pret Krieviju.