2013.gada Eiropas basketbola čempionāta mājiniece Slovēnija ceturtdien ar rezultātu 78:69 (9:14, 16:19, 27:18 26:18) C apakšgrupas mačā pārspēja pašreizējo čempioni Spāniju.

Uzvarētājiem ar 18 punktiem palīdzēja Gorans Dragičs, kurš izdarīja arī septiņas rezultatīvas piespēles un izcīnīja sešas atlekušās bumbas, 14 punktus pievienoja Bostjans Nahbars, bet 12 punkti Zorana Dragiča kontā. Spānijas komandā ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Marks Gasols, kuram arī septiņas bumbas zem groziem, bet Hosē Kalderons izcēlās ar 14 punktiem.

Mačs iesākās diezgan līdzīgi, taču lēnām vadību pārņēma Spānijas basketbolisti, kuri pirmajā ceturtdaļā bija pārāki ar 14:9. Otrās ceturtdaļas vidū slovēņi bija atspēlējušies un izvirzījušies vadībā (20:19), taču puslaika beigās Spānija veica 14:5 izrāvienu, atgūstot vadību (33:25). Slovēnija trešās ceturtdaļas gaitā pietuvojās līdz trim punktiem (39:42), bet tad turpināja savu veiksmīgo spēli un pirms pēdējām desmit minūtēm bija vadībā ar 52:51. Pēdējā ceturksnī abas komandas apmainījās punktu guvumiem, bet pašās mača beigās Slovēnija bija agresīvāka, kas ļāva izdarīt vairāk soda metienus un iziet caurgājienos. Uzvara mājiniekiem.

Visu grupu kopvērtējums
Pilns spēļu kalendārs

Tikmēr D grupas spēlē Grieķijas valstsvienība otro zaudējumu sagādāja Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējai Krievijai – 80:71 (16:21, 25:13, 21:13, 18:24).

Grieķijas izlasē pa 11 punktiem guva Vasilis Spanulis un Kostass Kaimakoglu, bet pa desmit punktiem sameta Stratoss Perperoglu, Kostas Papanikolau un Lukass Mavrokefalidis. Savukārt Krievijas komandā 17 punkti Alekseja Šveda kontā, bet 10 punktus pievienoja Sergejs Karasjovs.

Grieķija spēli iesāka apņēmīgāk, tomēr Krievija izlīdzināja rezultātu (8:8) un pēc tam pārņēma vadību (21:16). Otrajā ceturtdaļā ritēja līdzīga cīņa, taču puslaika pēdējās minūtēs Grieķija veica nelielu izrāvienu un panāca 41:34. Otrā puslaika gaitā grieķi turpināja lēnām atrauties un iekrāto pārsvaru nosargāja līdz spēles beigām.

Visbeidzot Francija A grupas mačā ar rezultātu 88:65 (26:14, 19:23, 26:11, 17:17) apspēlēja Lielbritāniju.

Francijas izlasē Nikolā Batums sameta 17 punktus, Tonijs Pārkers guva 16 punktus un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, bet pa 11 punktiem pievienoja Mikaels Želabele un Nando de Kolo. Savukārt Lielbritānijai ar 16 punktiem izcēlās Daniels Klarks, bet Devons van Ostroms pievienoja 13 punktus.

Francija spēles pirmajās sešās minūtēs ieguva 12 punktu pārsvaru (15:3), un pārliecinošā vadībā turējās līdz ceturtdaļas beigām. Lielbritānijai izdevās pietuvoties līdz piecu punktu deficītam (23:28), bet tuvāk francūži pretiniekus vairs nepielaida, puslaikā būdami vadībā ar 45:37. Trešajā ceturtdaļā Francija ielika drošus pamatus uzvarai, veicot izrāvienu un panākot 71:48. Pēdējās desmit minūtēs spēles gaita nemainījās un Francija izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā.