2013.gada Eiropas vīriešu basketbola čempionāta finālturnīrā sestdien soli tuvāk iekļūšanai otrajā kārtā spēra Itālijas izlase, kas D grupā izcīnīja trešo uzvaru, bet C grupas spēlē Horvātija gandrīz izsēja 20 punktu pārsvaru.

Visu grupu kopvērtējums
Pilns spēļu kalendārs

Itālijas basketbolisti pēc neveiksmīga spēles sākuma saņēmās un ar 62:44 (14:17, 17:9, 15:8, 16:10) pieveica Somiju, kurai tas bija pirmais zaudējums trīs spēlēs. Itāļi bikli iesāka maču, zaudēja pirmo ceturtdaļu, bet otrās ceturtdaļas sākumā nonāca zaudētājos ar 18:24. Tomēr tad Itālija iespējās, izvirzījās vadībā un turpinājumā vairs to neatdeva. Mača beigās itāļi panāca arī diezgan drošu pārsvaru un bez problēmām svinēja uzvaru. Somi pirmajās nepilnās 16 minūtēs guva 26 punktus, bet tad 15 minūšu laikā tika tikai pie astoņiem punktiem, kas praktiski arī izšķīra mača likteni.

Mazrezultatīvājā spēlē Itālijas rindās desmit punktu robežu spēja sasniegt tikai Luidži Datome, kurš guva 10 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Somijas izlases rindās neviens spēlētājs neguva vairāk par astoņiem punktiem.

$d_id=27; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>

Tikmēr C grupā joprojām nepārliecinošu sniegumu turpina demonstrēt Horvātija, kas gan ar 74:70 (24:12, 17:20, 21:17 12:21) pieveica Poliju. Horvāti spēcīgi iesāka spēli, astotās minūtes sākumā panākot pat 24:4. Tomēr turpinājumā poļi spēlēja līdzīgi, brīžiem nedaudz samazināja starpību, bet pēdējās minūtēs ar vairākām veiksmīgām epizodēm pietuvojās, nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām panākot 65:66. Pēdējā minūtē, zaudējot ar 67:70, poļi izdarīja vairākus trīspunktu metienus, kuri gan bija nesekmīgs. Pēc viena no šiem metieniem horvāti aizskrēja pretuzbrukumā un Bojans Bogdanovičs nodrošināja horvātiem uzvaru.

Bogdanovičs ar 23 punktiem bija šīs spēles rezultatīvākais spēlētājs, bet vēl 14 punktus uzvarētājiem guva Krunoslavs Simons. Polijas rindās labākais bija Mihals Igņerskis, kurš guva 22 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Pa 14 punktiem poļiem vēl guva Marcins Gortats un Kšištofs Subarga.