Deviņkārtējie Latvijas čempioni basketbolā "Ventspils" pirmajā spēlē leģendārā lietuviešu trenera Vlada Garasta kausa izcīņa tikai pagarinājumā atzina Lietuvas vicečempionu Klaipēdas "Neptūnas" pārākumu – 98:101. Savukārt otrs Latvijas klubs "VEF Rīga" Jona Valančūna kausa izcīņas spēli pret Sanktpēterburgas "Zenit" pēc viena pagarinājuma izspēles noslēdza ar rezultātu 100:100.

Pēc nospēlētas pusstundas BK "Ventspils" izvirzījās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru – 63:55. Noslēdzošajās desmit minūtēs lietuvieši sasparojās, sameta 31 punktu un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti – 86:86. Pagarinājumā Kaža Maksvīša trenētā komanda turpināja ceturtajā ceturtdaļā uzņemto tempu uzbrukumā, beigās pārsniedzot simts gūto punktu robežu.

"Ventspils" sastāvā lielisku spēli aizvadīja amerikāņu leģionārs Mairs Četmens, sametot 28 punktus. Tieši viņa tālmetiens pamatlaika izskaņā no savas laukuma puses ļāva turpināt cīņu papildlaikā. Džerais Grants nopelnīja "double-double", 20 punktiem pievienojot 10 atlēkušās bumbas. Dāvis Lejasmeijers atzīmējās ar 14 punktiem, savukārt Ventspils jaunpienācējs Trojs Bārnīss sameta 10 punktus. Artis Ate pievienoja septiņus punktus un astoņas atlēkušās bumbas, Mārtiņš Meiers - septiņus punktus.

Tikmēr "VEF Rīga" mačā līdzīga cīņa abu komandu starpā ritēja visas spēles garumā. Pēc pirmā puslaika neliels pārsvars bija Sanktpēterburgas basketbolistiem (44:47), bet pamatlaika noslēgumā rezultāts bija neizšķirts - 89:89. Arī pirmais pagarinājums beidzās pie rezultāta, kurā abu komandu veikums punktos pēc bija līdzvērtīgs - 100:100. Abas komandas vienojās par spēles beigšanu pēc pirmā pagarinājuma.

Otrdien Utenā pirmo spēli "VEF Rīga" sastāvā aizvadīja Rodions Kurucs, kuram spēlētās 20 minūtēs un 47 sekundēs septiņi punkti divas atlēkušās bumbas un divas pārtvertas bumbas. Rezultatīvākais ar vefietis 35 punktiem bija Kevins Dilards. 20 punktus savāca Ingus Jakovičs, kurš iemeta četrus trīspunktniekus un pamanījās izprovocēt astoņus noteikumu pārkāpumus.