Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Guntis Endzels ar saviem palīgiem Jāni Butānu un Bruno Kārli uz pirmajiem treniņiem uzaicinājuši 17 basketbolistus.

"Sezonas laikā junioru izlasē un "O!Kartes Basketbola akadēmijā" pārbaudījām vairāk nekā 20 basketbolistus. Daudzi no viņiem tika iesaistīti regulārā treniņu darbā papildus tam, kas tika darīts sporta skolās," izteicās Endzels. "Šī pieredze bijusi ļoti vērtīga, jo visi ir progresējuši un sajutuši lielā basketbola garšu. Kopš klubu sezonas beigām nekādu garo brīvdienu nav bijis."

"Sastāva izvēli ietekmēja arī daži blakusapstākļi. Oskars Reinfelds, kurš bija šā vecuma komandas līderis pirms diviem gadiem U-16 čempionātā, gatavojas debijai ASV studentu čempionātā un trenējas Amerikā. No kāda atteicāmies, sekojot principam, ka nesekmīgie Latvijas izlasēs nespēlē," teica Endzels.

"Salīdzinot ar ziemā Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmajā divīzijā spēlējušo sastāvu, klāt nākuši trīs spēlētāji. Rolands Šmits atgriezies no Spānijas, bet Česlavs Mateikovičs izārstējis savainojumu. Uzaicinājām arī sezonu labi nospēlējušo Gati Epneru," atzina Endzels. "Manā redzeslokā vēl paliek arī Kristaps Porziņģis, kurš jau vairākas sezonas pavadījis Spānijas kluba Seviljas "Cajasol" sistēmā. Kristaps tikai šīs nedēļas beigās atgriezīsies mājas un, iespējams, pievienosies pēc Baltijas kausa izcīņas."

Gatavošanās posmā Latvijas U-18 valstsvienībai paredzētas pārbaudes spēles ar Baltkrievijas un Itālijas U-18 izlasēm.

"Ja būs vajadzība, uzspēlēsim ar kādu pieaugušo komandu, kas jūlijā sāks gatavoties nākamajai sezonai," piebilda Endzels.

Eiropas čempionāts U-18 izlasēm risināsies no 9.augusta līdz 19.augustam. Tajā apakšgrupu spēles notiks Liepājā un Viļņā, bet čempioni tiks noskaidroti Viļņā.

Grupas turnīrā Latvijas izlase spēlēs ar Francijas, Turcijas un Bulgārijas komandām.

Latvijas U-18 izlases kandidātu saraksts: Edgars Štelmahers, Dmitrijs Brizgalovs (abi - "Rīga"/DSN), Elvis Endzels, Gatis Epners (abi - "Ķeizarmežs"), Kristaps Gludītis, Anžejs Pasečniks, Gustavs Puhovs, Dāvis Geks, Ivars Rihards Žvīgurs, Armands Ginters (visi - "VEF Kadeti"), Toms Leimanis, Iļja Gromovs (abi - "Ventspils"), Roberts Krastiņš ("Liepājas Lauvas 2"), Rihards Adiņš, Česlavs Mateikovičs (ab- "Jelgava"), Sandis Ceplītis ("Rīga"/"Rīdzene"), Rolands Šmits ("Valmiera").