Pērnās sezonas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempione Goldensteitas "Warriors" sestdien ar uzvaru sāka titula aizstāvēšanu.

Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā Goldensteitas vienība ar 104:78 (33:15, 27:18, 22:27, 22:18) savā laukumā uzveica Hjūstonas "Rockets", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-0.

"Warriors" līderis Stīvens Karijs šī spēles otrajā puslaikā savainoja potīti, kā dēļ pagaidām vēl nav zināma viņa dalība sērija otrajā cīņā, kas pirmdien norisināsies Goldensteitā.

Sestdien notikušajā mačā Karijs guva 24 punktus, bet pretiniekiem ar 17 punktiem izcēlās Džeimss Hārdens, kamēr lietuvietis Donats Motiejūns sameta astoņus punktus.

Goldensteitas komanda šosezon pārspēja NBA uzvaru rekordu - 72 panākumi 82 regulārā čempionāta spēlēs, kas kopš 1995./1996.gada sezonas piederēja leģendārā Maikla Džordana pārstāvētajai Čikāgas "Bulls" vienībai.

Otrā Rietumu konferences ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Oklahomsitijas "Thunder" ar 108:70 (26:11, 33:22, 34:18, 15:19) savu skatītāju priekšā pārspēja Dalasas "Mavericks".

Ar 24 punktiem un 11 bumbām zem groziem "Thunder" rindās atzīmējās Rasels Vestbruks, bet 23 punktus iemeta Kevins Durants.

Tikmēr pretinieku komandā vienīgais spēlētājs, kurš iemeta vairāk par desmit punktiem, bija vācietis Dirks Novickis, kura kontā 18 punkti.

Savukārt Austrumu konferencē Indiānas "Pacers" sestdien viesos ar 100:90 (19:24, 24:21, 27:22, 30:23) apspēlēja Toronto "Raptors".

Uzvarētājiem 33 punktus guva Pols Džordžs, bet "Raptors" rindās ar 18 punktiem atzīmējās Korijs Džozefs, kamēr lietuvietim Jonam Valančūnam 12 punkti un 19 atlēkušās bumbas.

Vēl vienā Austrumu konferences ceturtdaļfināla mačā Atlantas "Hawks" ar 102:101 (30:19, 21:15, 21:31, 30:36) savā laukumā pieveica Bostonas "Celtics".

Ar 24 punktiem un 12 bumbām zem groziem uzvarētāju labā guva Els Horfords, bet 23 punkti un 12 rezultatīvas piespēles Džefam Tīgam. Tikmēr pretinieku rindās ar 27 punktiem rezultatīvākais bija Aizeja Tomass.

Pērn par čempioni tika kronēta "Warriors", kas finālsērijā ar 4-2 pārspēja Klīvlendas "Cavaliers".