Lietuvas pilsētā Alītā notiekošajā pārbaudes turnīrā "VEF Rīga" komanda pirmdienas vakarā ar 67:65 (23:15, 10:14, 13:18, 21:18) pārspēja Polijas klubu "Asseco Gdynia".

Produktīvākais "VEF Rīga" ar 24 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm bija Džeralds Robinsons. Deviņus punktus un sešas atlēkušās bumbas pievienoja Kevins Dilards, bet Anžejs Pasečņiks savāca astoņus punktus un piecas atlēkušās bumbas.

VEF komandas basketbolisti veiksmīgi sāka spēli, iegūstot divciparu vadību (17:6) pirmajā ceturtdaļā. Līdz puslaika beigām "Asseco Gdynia" samazināja rezultāta starpību līdz četriem punktiem (33:29). Otrā puslaika sākumā uz brīdi vefiešiem bija desmit punktu pārsvars (41:31), bet līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam vadību bija pārņēmuši Polijas kluba basketbolisti (46:47). Spēles beidzamajās desmit minūtēs "VEF Rīga" atguva iniciatīvu un uzvarēja ar rezultātu 67:65.

Nākamo pārbaudes spēli "VEF Rīga" aizvadīs parīt, 10. septembrī, kad būs Alītas turnīra noslēdzošā diena. Pretinieks taps zināms pēc rītdienas spēlēm.

"VEF Rīga" spēlētāju rezultativitāte: Robinsons 24 + 4 rez.p., Dilards 9 + 6 atl.b., Pasečņiks 8, Fals 7 + 8 atl.b. + 4 bloki, Mejeris 6 + 6 atl.b., Strēlnieks 5 + 2 pārtv.b., A.Bērziņš 5, Zaķis 3, Jakovičs.