Latvijas U-21 futbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē pirmdien Jelgavā ļoti pārliecinoši ar 1:5 (0:3) atzina Ukrainas vienaudžu pārākumu.

Līdz ar to trīs turnīra spēlēs Latvija izlase līdz šim izcīnījusi vienu uzvaru un cietusi divus zaudējumus.

Iedzinējos mājinieki nokļuva jau spēles septītajā minūtē, kad Raivo Varažinski pēc stūra sitiena izspēles pārspēja aizsargs Dmitro Rižuks. Viesi pārsvaru dubultoja 27.minūtē, kad pēc vēl viena stūra sitiena izcēlās pussargs Vitālijs Bujaļskis, bet trīs minūtes vēlāk uzbrucējs Pilips Budkivskis panāca jau 3:0 Ukrainas izlases labā.

Otrajā puslaikā pēc piecām nospēlētām minūtēm Budkivskis panāca graujošo 4:0, bet 65.minūtē vienus vārtus mājiniekiem atguva Francijas futbolists Igors Rejs, kurš dzimis Rīgā. Viņš laukumā uz maiņu devās četras minūtes pirms vārtu guvuma, bet tajā viņam acīgu piespēli ar papēdi izdarīja Artūrs Karašausks.

Ukrainas izlase gan četru vārtu pārsvaru atjaunoja pusminūti pēc Latvijas vienības precīzā raidījuma. Vēlreiz izcēlās Budkivskis, kurš tādējādi nodrošināja sev "hat-trick".

Pirms šī mača pirmo reizi uz valsts U-21 izlasi tika izsaukts aizsargs Madis Miķelsons ("Liepājas metalurgs"), pussargs Romans Mickevičs (Jūrmalas "Spartaks") un uzbrucējs Toms Gucs ("Liepājas metalurgs"). Mickevičs laukumā pavadīja visas 90 minūtes, bet Gucs laukumā devās uz maiņu 77.minūtē.

Iepriekšējās spēlēs saņemto brīdinājumu dēļ šajā mačā Latvijas izlasei nevarēja palīdzēt pussargi Vjačeslavs Isajevs un Roberts Savaļnieks. Tāpat uz vienību šoreiz nebija izsaukts aizsargs Reinis Flaksis un pussargs Artjoms Loginovs, savukārt slavenā Ukrainas kluba Kijevas "Dinamo" sistēmā spēlējošais aizsargs Vitālijs Jagodinskis izpelnījies izsaukumu uz Latvijas pieaugušo izlasi.

Tikmēr izlasē atkal iekļuva Rejs, kurš šajā mačā guva savus pirmos vārtus valstsvienībā. Komandai palīdzēja arī uzbrucējs Karašausks, kurš 10.septembrī Latvijas pieaugušo izlases rindās piedalījās izbraukuma mačā pret spēcīgo Grieķiju.

Kopumā kandidātu sarakstā bija iekļauts 21 futbolists, tostarp divi vārtsargi, seši aizsargi, astoņi pussargi un pieci uzbrucēji.

Kā ziņots, kvalifikācijas turnīra piektās apakšgrupas pirmajā spēlē 11.jūnijā Latvijas izlase iepriekšējā galvenā trenera Mariana Pahara vadībā savā laukumā ar rezultātu 4:0 pārspēja Lihtenšteinas futbolistus. Savukārt otrajā cīņā 5.septembrī jau Daiņa Kazakeviča vadībā savā laukumā ar 0:2 tika atzīts Šveices izlases pārākums.

Turpinājumā Latvijas U-21 valstsvienībai novembrī paredzēts aizvadīt izbraukuma mačus pret Lihtenšteinu un Horvātiju.

Pašlaik kvalifikācijas turnīra piektajā apakšgrupā līderi ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ir horvāti, Šveice ar sešiem punktiem divās cīņās ieņem otro vietu, bet Ukrainas un Latvijas izlases ar trim punktiem attiecīgi divos un trīs mačos atrodas trešajā un ceturtajā pozīcijā. Savukārt Lihtenšteinas izlase nav tikusi pie punktiem četrās spēlēs.

Pēc divu apļu turnīra cīņu par vietu finālturnīrā turpinās katras apakšgrupas uzvarētāji un labākās četras no otrajā vietā palikušajām izlasēm.

Latvijas U-21 futbola izlases kandidātu saraksts Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlei ar Ukrainu:

vārtsargi - Dmitrijs Grigorjevs ("Skonto"), Raivo Varažinskis ("Liepājas metalurgs");

aizsargi - Dmitrijs Hmizs, Madis Miķelsons (abi - "Liepājas metalurgs"), Kārlis Plendišķis ("SV Wilhelmshaven", Vācija), Vitālijs Barinovs ("Ventspils"), Edijs Joksts (Oldemas "Athletic", Anglija), Aleksejs Giļņičs ("Vasby United", Zviedrija);

pussargi - Edgars Vardanjans, Mārtiņš Milaševičs (abi - "Metta"/"Latvijas Universitāte"), Iļja Šadčins ("Liepājas metalurgs"), Edgars Jermolajevs (Daugavpils "Daugava"), Gļebs Kļuškins (Rīgas "Daugava"), Daniils Ulimbaševs ("Jūrmala"), Artjoms Lonščakovs ("Magdeburg", Vācija), Romans Mickevičs (Jūrmalas "Spartaks");

uzbrucēji - Artūrs Karašausks ("Skonto"), Valērijs Čistjakovs (Rīgas "Daugava"), Igors Rejs ("Royal White Star", Beļģija), Toms Gucs ("Liepājas metalurgs"), Sergejs Vorobjovs ("Albinoleffe", Itālija).