Mančestras "United" pussargs Džese Lingārds sestdien Anglijas Futbola asociācijas (FA) kausa fināla pagarinājumā guva vārtus mazākumā, palīdzot savai komandai 12. reizi turnīra vēsturē izcīnīt trofeju.

"United" Vemblija stadionā pamatlaikā cīnījās neizšķirti ar Londonas "Crystal Palace", bet pagarinājumā guva vienus vārtus un svinēja panākumu ar 2:1.

Šajā spēlē bumbu vairāk kontrolēja "United" futbolisti, tomēr pirmie vārtus guva pretinieki, kad 12 minūtes pirms pamatlaika beigām Londonas komandas pussargs Džeisons Pančons raidīja bumba Davida de Hejas sargātajos vārtos.

Tiesa, pēc trim minūtēm Huans Mata panāca neizšķirtu, kad viņa sistā bumba pēc rikošeta atrada ceļu londoniešu vārtos. Arī pagarinājumā neliels pārsvars piederēja "United" komandai, taču tā vidū Mančestras klubs nonāca mazākumā, jo otro dzelteno kartīti nopelnīja aizsargs Kriss Smolings.

Tomēr, spēlējot desmit vīru sastāvā, Mančestras futbolisti nenolaida rokas, un piecas minūtes vēlāk Lingārds ar spēcīgu sitienu no 20 metriem panāca 2:1 "United" labā. Pēc divām minūtēm "Crystal Palace" kapteinim Maiklam Džedinakam bija iespēja panākt neizšķirtu, taču viņa raidītā bumba lidoja garām vārtiem. Arī atlikušajā laikā londonieši nespēja gūt vārtus un finālā uzvaru svinēja Mančestras vienība.

"United" FA kausu izcīnīja 12 .reizi kluba vēsturē, bet iepriekšējo reizi Mančestras futbolisti par trofejas ieguvējiem kļuva 2004. gadā. Tikmēr "Crystal Palace" divas reizes sasniegusi finālu, taču tāpat kā 1990. gadā arī šoreiz Londonas komanda piedzīvoja zaudējumu.

Mančestras kluba galvenais treneris Luijs van Gāls līdz vietējā kausa trofejai aizvedis komandas četrās valstīs. Viņa vadībā par Vācijas kausa ieguvēju kļuva Minhenes "Bayern" (2010.), spāņu "Barcelona" (1998.) un van Gāla dzimtenes Nīderlandes klubs Amsterdamas "Ajax" (1993.).

"United" pusfinālā ar 2:1 pārspēja Liverpūles "Everton", kamēr "Crystal Palace" ar tādu pašu rezultātu uzveica "Watford". Savukārt ceturtdaļfinālā "Crystal Palace" ar 2:0 pārspēja Latvijas izlases futbolista Denisa Rakela pārstāvēto pēc spēka otrās līgas jeb "Championship" komandu "Reading".

Ar 66 punktiem 38 spēlēs "United" šosezon Anglijas premjerlīgā ieņēma sesto vietu, tādējādi nākamajā sezonā paliekot bez dalības UEFA Čempionu līgā, kamēr "Crystal Palace" ar 42 punktiem ierindojās 15. pozīcijā.