Līdz ar to Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu noslēdza astotajā pozīcijā.

Mačs iesākās ļoti piesardzīgā cīņā, un abas komandas vairāk cīnījās laukuma vidusdaļā un pie apmalēm, tāpēc momentu uzbrukumā nebija daudz. Pirmajās 20 minūtēs Latvija izdarīja tikai trīs metienus, bet zviedri tikai par vienu vairāk.

Zviedrijas hokejisti otro periodu iesāka ļoti aktīvi un pēc septiņām nospēlētām minūtēm Filips Forsbergs izdarīja ļoti precīzu metienu, kamēr Viktors Arvidsons aizsedza Elvim Merzļikinam skatu. Taču pēc šīs epizodes Zviedrija sāka pelnīt noraidījumus, kas palīdzēja spēli aizvest prom no Latvijas vārtiem. Tad 32. minūtē Teodors Bļugers pretuzbrukumā izdarīja precīzu metienu garām zviedru vārtsargam Andersam Nīlsonam un izlīdzināja rezultātu. Latvijai pēc tam bija divu vīru vairākums, ko neizdevās izmantot, bet vēlāk bija arī vēl viena iespēja vairākumā. Vārtu gūšanas momentus radīt izdevās, bet tos realizēt – nē.

Spēles 42. minūtē Zviedrija vēlreiz izvirzījās vadībā, kad Viktors Arvidsons no gaisa ievirzīja ripu vārtos pēc Matiasa Ekholma piespēles, savukārt piecas minūtes vēlāk Zviedrija sekundi pēc skaitliskā vairākuma iedabūja Latvijas vārtos arī trešo ripu, kad precīzi meta Olivers Ekmans-Larsons. Taču Ronalds Ķēniņš 51. minūtē uzbrukuma zonā pie apmales izcīnīja ripu, piespēlēja to Rūdolfam Balceram, un viņš izdarīja precīzu metienu virs zviedru vārtsarga pleca. Dramatiskā mača izskaņā Latvijai bija iespēja izraut neizšķirtu rezultātu, taču to izdarīt neizdevās.

Zviedrijas hokejisti pusfinālā spēkosies ar ASV, kas savā ceturtdaļfinālā pārspēja Čehiju.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Pasaules čempionāts, 1/4 fināls: Latvija - Zviedrija
Pasaules čempionātā par labākajiem spēlētājiem Latvijas izlasē atzina Kristapu Sotnieku, Andri Džeriņu un Elvi Merzļikinu.
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 24-34Iemetieni: 23-28Soda minūtes: 2-10
Latvijas izlasē par labāko spēlētāju šajā mačā atzina Elvi Merzļikinu, kurš atvairīja 31 no 34 pretinieku metieniem, bet Zviedrijas izlasē - Oliveru Ekmanu-Larsonu. Viņš guva uzvaras vārtus.
Latvijas hokejisti pusfinālā parādīja ļoti labu sniegumu, tomēr spēlētāju sejas ir skumīgas un neapmierinātas.
Latvija - Zviedrija 2:3. Spēle noslēgusies.Mača noslēgums ievilkās, jo tiesneši vēl precizēja, cik sekundes vēl jāspēlē. Bija atlikusi 1,2 sekundes, kurā neko Latvijai glābt neizdevās.
Indrašis netrāpīja pa ripu no vārtu priekšas.
Latvijas hokejisti lieliski izspēlēja, bet neizdevās Ķēniņam trāpīt pa ripu no labas pozīcijas. Zviedrijas hokejisti spiesti aizsargāties.
Cibuļskis izdarīja metienu pa vārtiem no šaura leņķa. Latvijas hokejisti mēģina vairāk pieturēt ripu, lai vārētu izspēlēt kādu uzbrukumu. Tad Ķēniņš meta pāri vārtiem.
Somija - Šveice 2:3. Spēle noslēgusiesŠveice sensacionāli izslēdz Somiju no cīņas par medaļām
Zviedrija ilgi spēlē uzbrukuma zonā, un Latvijas hokejisti nekādi nespēja atņemt ripu. Pēc viena no metieniem ripa trāpīja pa vārtu stabu.
Viktors Arvidsons saņēma ripu labā pozīcijā, bet viņam neizdevās ripu izslidināt starp kājsargiem. Tad Merzļikins vēlreiz lieliski noorientējās situācijā un piespieda ripu.
50:21 min. Latvija - Zviedrija 2:3Rūdolfs Balcers pārsteidza Andersu Nīlsonu ar tālu metienu virs vārtsarga pleca, samazinot rezultāta deficītu. Šajā epizodē vispirms ripu pie apmales izcīnīja Ronalds Ķēniņš. https://twitter.com/IIHFHockey/status/997210694574424064
Zviedrijas hokejisti ieguvuši pārliecību un darbojas sev ierasti droši. Latvijas izlases vārtsargs atvairīja vēl divus metienus.
48:20 min. Somija - Šveice 2:3Somija ieguva 4 minūšu vairākumu un ātri guva vārtus pirmajā noraidījumā pie 2+2 minūšu soda. Un vēl 2 minūtes somi būs vairākumā
46:27 min.Latvija - Zviedrija 1:3Liela ofensīva bija uz Latvijas vārtiem. Pēc Mikas Zibanejada metiena Merzļikinam neizdevās burzmā piespiest ripu, to saņēma Olivers Ekmans-Larsons, un viņš meta diezgan tukšos vārtos. https://twitter.com/IIHFHockey/status/997209047412559872
Merzļikins atvairīja trīs bīstamus metienus pēc kārtas, līdz Meija ripu izmeta ārā no zonas.
44:29 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Uzreiz pēc vairākuma Latvija pieļāva ļoti bīstamu pretuzbrukumu, kurā Ekholms nespēja pārspēt Merzļikinu. Taču šajā epizodē Ābols pārkāpa noteikumus.
Ābols uzmeta pa vārtiem, bet tur Rēdlihs bija aktīvs.Vēlāk abi bija mainītās pozīcijās, šoreiz Ābols pielika nūju, taču ripa lidoja pāri vārtiem.
42:22 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Matiass Janmarks veica pārkāpumu pret Gintu Meiju. Aizturētā soda laikā Galviņš piespēlēja gar vārtiem, un Vitālijs Pavlovs vārtu priekšā cīnījās. Ripa ieslīdēja vārtos, bet to neieskaitīja, jo pirms tam bija pārkāpums pret vārtsargu.
Nīkvists pēc piespēles meta pa vārtiem, zviedri turpināja uzbrukt un Ekholms izdarīja vēl vienu metienu.
41:49 min. Latvija - Zviedrija 1:2Matiass Ekholms izdarīja piespēli pa gaisu Viktoram Arvidsonam, kurš ļoti precīzi pielika nūju un no gaisa ievirzīja ripu vārtos.
Ronalds Ķēniņš saņēma piespēli uz zilās līnijas un izdarīja ātru metienu pa vārtiem, bet to tvēra Nīlsens.
Latvija - Zviedrija 1:1. Sācies 3. periods.
Somija - Šveice 1:3. Sācies 3. periods
Teodors Bļugers intervijā LTV7 pēc otrā perioda: "Kad guvu vārtus, vienkārši pacēlu galvu un iemetu iekšā. Mums tagad jābūt disciplinētiem, jo tiesneši tagad meklēs mums noraidījumus."
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 17 – 15Iemetieni: 10 – 12Soda minūtes: 0-8.
Latvija - Zviedrija 1:1. Noslēdzies 2. periods.
Latvijas izlasei vairākumā vārtu gūt neizdevās, bet tad Rihards Bukarts, kurš atgriezās no ģērbtuvēm, ļoti bīstami meta pa vārtiem.  Citā pretuzbrukumā metienu izdarīja arī Sotnieks.
Roberts Bukarts meta gar vārtiem, ripa trāpīja pa zviedra Lindholma slidu un slīdēja vārtos, bet Nīlsons atkal paspēja noreaģēt.
Somija - Šveice 1:3. Noslēdzies 2. periods
Indrašis meta pa vārtiem, kad Džeriņš vārtu priekšā cīnījās pa pozīciju. Nīlsons ripu tvēra, bet laukuma spēlētāji pagrūstījās savā starpā.
37:15 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē.Patriks Hornkvists diezgan atklāti klupināja Sotnieku.
Sotnieks izdarīja metienu, Nīlsons izlaida ripu no ķērājcimda, bet Ķēniņam neizdevās trāpīt pa lēkājošu ripu.
Indrašis labi meta pa vārtiem, bet Balceram neizdevās iegūt ripu. Tad Džeriņš saasināja situāciju pie vārtiem. Vēl noslēgumā Ābols pēc ātrām piespēlēm meta no vārtu priekšas, bet Nīlsons spēlēja lieliski.
33:07 min. Vēl viens noraidījums Zviedrijas izlasē. Cibuļskis izdarīja ātru metienu, bet tad sākās cīņa par ripu un Olivers Ekmans-Larsons zaudēja līdzsvaru un ar nūju iesista Džeriņam par ķiveri. Zviedrs sodīts par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju.
33:01 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Gustanvs Nīkvists aktīvi sita Meijam pa kājām līdz beidzot latvietis nenostāvēja.
Janmarks piespēlēja gar vārtiem, ripa no Rakela lēni slīdēja vārtos, taču Merzļikins aizsniedzās līdz ripai.
Rihards Bukarts devās uz ģērbtuvēm, jo kaut ko ir sasitis.
33:08 min. Somija - Šveice 1:3Šveicieši 36 sekunžu laikā gūst otros vārtus. Somu vārtsargs Sateri neveikli atvairīja ripu un Hofmanam atlika iemest tukšos vārtoshttps://twitter.com/IIHFHockey/status/997197403961704448
Kādu iespēju neizmantoja Galviņš... Ķēniņš viņam izdarīja piespēli, taču neizdevās trāpīt no lieliskas pozīcijas.
32:32 min. Somija - Šveice 1:2Somi zaudēja ripu pie apmales, seko ātra saspēle un Vermīns vadībā izvirza Šveici
31:59 min. Latvija - Zviedrija 1:1Teodors Bļugers lieliski nospēlēja aizsardzībā, Rihards Bukarts viņam pameta ripu uz priekšu, Bļugers iegāja uzbrukuma zonā un izdarīja ļoti precīzu metienu vārtos. https://twitter.com/IIHFHockey/status/997197656651804672
Sotniekam ripa pārlēca pāri nūjas lāpstiņai, zviedri pārtvēra ripu un Hornkvists nonāca viens pret Merzļikinu, taču vārtsargs nospēlēja lieliski
Vairākuma pirmajā minūtē Rihards Bukarts ieguva ripu labā pozīcijā, bet tad tā aizlēca prom. Arī vairākuma turpinājums bija ļoti neveiksmīgs un metienu pa vārtiem tā arī nebija. Rihards Bukarts pēc vairākuma netrāpīja pa vārtiem no labas pozīcijas.
29:13 min. Somija - Šveice 1:1Šveicieši izlīdzina rezultātu! Teicami uzbrukumā Šveice savērpa uzbrukumu un Enco Korvi ar otro mēģinājumu gūst vārtus.
27:36 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē.Zviedrijas hokejistiem skaitliskā sastāva pārkāpums.
Hārtlijs uzskatīja, ka Arvidsons esot pārkāpis noteikumus pret vārtsargu, taču pēc pieprasītā video atkārtojuma tas netika fiksēts. Vārtu guvums ieskaitīts.
Cibuļskis meta tālu un spēcīgu metienu, bet mirkli vēlāk zviedri devās pretuzbrukumā trīs pret divi. Šis uzbrukums turpinājās un pie Latvijas izlases vārtiem gāja "karsti".
26:36 min. Latvija - Zviedrija 0:1Filips Forsbergs no Olivera Ekmana-Larsona saņēma ripu, ieslidoja ērtākā metiena pozīcijā un raidīja ripu vārtos. Viktors Arvidsons veiksmīgi aizsedza skatu Merzļikinam.  https://twitter.com/IIHFHockey/status/997194331264987136
Merzļikins atsita pirmo metienu, zviedri ātri atkal ieguva ripu un Nīkvists bija labā pozīcijā, taču Latvijas izlases vārtsargs lieliski nospēlēja un atvairīja ripu. Tad arī laukuma spēlētāji veiksmīgi neitralizēja briesmas.
Pirmo divu minūšu laikā Zviedrija izdarīja piecus metienus pa vārtiem. Pagājušā gada pasaules čempioni spēlē daudz ātrāku un aktīvāku hokeju. Ceturtajā minūtē Ķēniņš pretuzbrukumā izdarīja metienu no aizsega, bet Nīlsons atsita. Mirkli vēlāk arī Bļugers draudīgi meta ar nūjas neērto pusi.
Klinbergs pēc uzvarēta iemetiena ieguva ripu un raidīja to uz vārtiem, tad arī Lidholms izmēģināja savu veiksmi. Merzļikins nākamajā epizodē ar nūju apturēja piespēli gar vārtiem, bet tad viņš tvēra vēl vienu metienu.
Somija - Šveice 1:0. Sācies 2. periods
Rakels saņēma piespēli no aizvārtes un izdarīja metienu, bet mirkli vēlāk viņš jau izdarīja bīstamāku metienu no otras puses. Aktīvi periodu sāk zviedri.
Latvija - Zviedrija 0:0. Sācies 2. periods.
Ronalds Ķēniņš intervijā LTV7 pēc pirmās trešdaļas: "Esam labi iegājuši spēlē. Labi spēlējam visās trīs zonās. Nedodam iespējas, tā jāturpina. Šeit ledus ir nedaudz mīkstāks, bet tā viss ir kārtībā. Mums pašiem jāveido iespējas."
Somija - Šveice 1:0. Noslēdzies 1. periods
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 3-4Uzvarēti iemetieni: 8-5Soda minūtes: 0-0.
Latvija - Zviedrija 0:0. Noslēdzies 1. periods.
Pavlovs izdarīja uzmetienu no nulles leņķa, tad zviedri izspēlēja ātru uzbrukumu un meta pa vārtiem. Spēle sāka ritēt augstākā tempā.
Zibanejads iegāja zonā un mēģināja trāpīt tuvējā stūrī. Viņš atguva ripu, apslidoja vārtus, piespēlēja Rakelam, kurš, neapturot ripu, izdarīja metienu. Pirmais draudīgais moments, bet Merzļikins spēlēja pārliecinoši.
Baklunds izdarīja metienu virsū Merzļikinam uzreiz pēc ieiešanas uzbrukuma zonā.
Pēc apturēta uzbrukuma Roberts Bukarts iegāja zonā un izdarīja metienu no zonas vidus, taču Nīlsons atvairīja metienu ar atsitējcimdu.
Nospēlētas 13 minūtes. Latvija divas reizes metusi pa vārtiem, bet zviedri - vienu.
Zibanejads lauzās uz vārtiem un meta gar tālo vārtu stabu, tam sekoja Latvijas izlases uzbrukums, bet Zīles uzmetienu nevienam neizdevās pārvirzīt vārtos.
Merzļikins atvairīja ne pārāk sarežģītu metienu no kreisās malas. Zviedrijas hokejisti turpināja spēlēt negaidīti mierīgi. Tad Freibergs piespēlēja Džeriņam uz vārtu priekšu, un viņš meta ar nūjas neērto pusi. Nīlsons situāciju vārtos kontrolēja.
Rubīns uzmeta pa vārtiem, ripa lidoja garām. Mirkli vēlāk pretuzbrukumā Rēdlihs gandrīz jau bija pazaudējis ripu, taču pēkšņi tā nonāca pa metienam, bet viņš netrāpīja vārtos.
7:01 min. Somija - Šveice 1:0Somi uzvarēja cīņā pie apmales, uzbrukumam pieslēdzās aizsargs Nutivāra un viņa metiens bija precīzs
Abas komandas spēles sākumā spēlēja ļoti piesardzīgi un lēnīgi, tāpēc hokejs nebija pārāk skatāms.
Latvijas hokejisti diezgan ilgi darbojās ar ripu un mēģināja uzbrukumā atrast metienu iespējas. Arī zviedri neļāva izdarīt metienu pa vārtiem.
Latvijas izlase izspēlēja labu uzbrukumu, kurā tika izdarītas ātras piespēles un noslēgumā Roberts Bukarts meta garām vārtiem.
Zviedrijas izlase uzreiz pēc uzvarēta iemetiena devās uzbrukumā, taču Latvija aizsardzības zonā zviedrus aizvirzīja uz laukuma apmalēm.
Latvija - Zviedrija 0:0. Spēle sākusies!
Paralēli Latvijas un Zviedrijas duelim Herningā šīs grupas uzvarētāja cīņā par vietu pusfinālā tiekas ar Šveici. Šajā teksta tiešraidē arī informēsim par notikumiem Herningā.
Rūdolfs Balcers pirms spēles intervijā LTV7: "Sajūtas pirms spēles ir citādākas, jo esam tikuši ceturtdaļfinālā. Fokusēsimies un iesim strādāt. Nedrīkstam kļūdīties, jāstrādā aizsardzībā un jāiemet kāds gols - ar to varētu pietikt. Spēlēsim tā kā spēlējām. Ja kaut kas nesanāks, tad kaut ko pamainīsim."
Zviedrijas izlases treneris Johans Garpenlovs par Latvijas izlasi: "Tā ir laba komanda ar smagi strādājošiem spēlētājiem. Mums jāspēlē uzmanīgi, nedrīkstam noraidīties. Svarīgākais būs tas, ko mēs darīsim laukumā."
Miks Indrašis par gaidāmo spēli: "Pēc aizvadītās spēles ar Dāniju esam emocionālā pacēlumā, jo kā nekā esam ceturtdaļfinālā. Tā ir viena spēle, kurā viss kaut kas var gadīties. Esam gatavi cīņai, būsim aktīvi, mēģināsim sēsties viņiem virsū. Treneris prasa, lai mēs vēl nedaudz paceļam ātrumu. Pagaidām par zviedriem neko konkrētu vēl nav teikuši, bet pirms mača būs vēl viena sapulce."
Zviedrijas izlases sastāvs spēlei:Vārtos – Anders Nīlsons, rezervē – Magnus Hellbergs.1.maiņa: Rikards Rakels – Mika Zibanejads – Matiass Janmarks, Olivers Ekmans-Larsons – Adams Larsons; 2. maiņa: Patriks Hornkvists – Mikaels Baklunds – Gustavs Nīkvists, Jons Klingbergs – Hampuss Lindholms; 3. maiņa: Filips Forsbergs – Adrians Kempe – Viktors Arvidsons, Matiass Ekholms – Mikaels Vikstrands; 4. Jakobs de la Rose – Johans Larsons – Magnuss Pājarvi.
Latvijas hokeja izlases treneri šajā mačā veikuši minimālas izmaiņas virknējumos, vietām apmainot Edgaru Siksnu un Kristiānu Rubīnu. Pārējie virknējumi palikuši nemainīgi, vārtos stāsies Elvis Merzļikins.Latvijas izlases sastāvs spēlei:Vārtsargs: Elvis Merzļikis, rezervē - Kristers Gudļevskis.1. maiņa: Miks Indrašis – Andris Džeriņš – Miķelis Rēdlihs; Oskars Cibuļskis – Guntis Galviņš;2. maiņa: Roberts Bukarts - Teodors Bļugers- Rihards Bukarts; Ralfs Freibergs – Edgars Siksna;3. maiņa: Ronalds Ķēniņš– Rodrigo Ābols – Rūdolfs Balcers; Kristaps Sotnieks – Kristiāns Rubīns; 4. maiņa: Frenks Razgals – Ņikita Jevpalovs – Vitālijs Pavlovs; Gints Meija, Kristaps Zīle.
Latvijas hokeja izlases treneris Artis Ābols par Latvijas taktiku mačā pret Zviedriju: "Mēs spēlēsim tāpat kā iepriekš, stils un veids nemainīsies. Jā, zviedriem šeit ir ierastāka vide, taču tas diezin vai var iespaidot kaut ko. Vai zviedriem ir vājās vietas? Tā ir laba komanda, taču ikvienai komandai ir vājās vietas. Zviedri ir labi ar ripu, to projām tāpat vien nemet, taču ja būs labs presings, tad viņi var mums ripas uzdāvināt. Zviedri ir favorīti, taču perfekts nav neviens. Taktika mums ir viena, "presēt" pretiniekus, nevis stāvēt uz zilās līnijas, skatoties kā viņi ieslidojas. Nesagaidīsiet, ka mēs iesēdīsimies aizsardzībā, tā nav mūsu filozofija, spēlēsim aktīvo hokeju."
Latvijas hokejisti pēc deviņu gadu pārtraukuma sasnieguši pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu, kurā pretinieks ļoti nopietns - Zviedrijas izlase. Latvijas hokejisti ar zviedriem pasaules čempionātā tikušies 14 reizes, vienīgo uzvaru gūstot 2009. gadā, apakšgrupā pretiniekus pārspējot pēcspēles metienu sērijā (3:2). Tieši togad Latvija pēdējo reizi spēlēja ceturtdaļfinālā, kurā ar 2:4 tika atzīts Kanādas pārākumus. No pārējām 13 spēlē viena noslēgusies neizšķirti, vienu reizi zaudēts pagarinājumā, bet pārējie 11 dueļi noslēgušies pamatlaikā ar Zviedrijas izlases uzvaru. Pērn pasaules čempionātā Zviedrijas izlases pārākums tika atzīts ar rezultātu 0:2. http://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokeja-izlase-pc-ceturtdalfinala-tiekas-ar-zaudejuma-rugtumu-vel-neizjutuso-zviedriju.d?id=50036694
Labs vakars visiem Latvijas sporta līdzjutējiem. Deviņus gadus Latvijas hokeja izlase nebija pārvarējusi priekšsacīkstes, bet šovakar Boba Hārtlija komanda cīņā par vietu pusfinālā tiekas ar Zviedriju. Spēles sākums pulksten 21:15