Latvijas hokeja valstsvienība pirmajā spēlē pasaules čempionātā svētdien Ķelnē Vācijā C grupas mačā ar 2:5 (1:2, 1:2, 0:1) zaudēja Zviedrijai. Pirmās trešdaļas sākumā zviedri biežāk kontrolēja ripu pretinieka zonā, taču iespējas gūt vārtus bija arī Latvijas izlasei.
Sestajā minūtē Artis Ābols un Juris Opuļskis izdevīgā situācijā pie Tomija Salo sargātajiem vārtiem aizkavējās ar metienu un sekoja Zviedrijas hokejistu atbildes uzbrukums, kurā Latvijas vārtsargu Artūru Irbi ar metienu no zonas vidus pārspēja Matiass Johansons.

11. minūtē asu zviedru uzbrukumu noslēdza Kristers Olsons, panākot jau 2:0. Tomēr pretinieku cerības uz vieglu spēles turpinājumu izdzēsa Latvijas uzbrucējs Grigorijs Panteļejevs, kas nepilnas minūtes laikā pēc individuāla izgājiena pa zonas centru vienus vārtus atguva, precīzi raidot ripu pāri Salo vārtu augšējā stūrī. Latvijas valstsvienībai, spēlējot vairākumā, bija iespējas panākt arī neizšķirtu, iespiežot zviedrus aizsardzības zonā, tomēr jebkuras kļūdas skandināvu aizsardzībā novērsa Salo.

Pēc pārtraukuma Latvijas izlasei bija vajadzīgas nepilnas septiņas minūtes, lai rezultātu izlīdzinātu. Vispirms izdevīgas iespējas neizmantoja Aleksandrs Macijevskis, Sergejs Žoltoks un Viktors Ignatjevs, līdz beidzot skaitlisko pārsvaru ar trāpīgu metienu no iemetiena vietas vārtu augšējā stūrī realizēja Vjačeslavs Fanduļs.

Tomēr zviedriem nepilnu divu minūšu laikā izdevās atjaunoja vienu vārtu pārsvaru, kad Irbe nepamanīja Andreasa Johansona metiena brīdi. Laukumā joprojām ritēja līdzvērtīga cīņa un iespējas Latvijai panākt izlīdzinājumu neizdevās realizēt Žoltokam un Macijevskim. Trešdaļas pēdējās minūtes sākumā, abām komandām spēlējot nepilnos sastāvos (4-4), Latvijas hokejistu pretiniekiem radās iespēja nodemonstrēt savu ātruma pārsvaru un asu zviedru uzbrukumu noslēdza Kims Jonsons, panākot 4:2.

Cerības lauzt spēles gaitu Latvijas izlase saglabāja līdz pēdējās trešdaļas 6. minūtei, kad radās iespēja minūti un 20 sekundes spēlēt pieciem pret trim zviedriem. Tomēr Latvijas hokejistiem neizdevās radīt nevienu īsti bīstamu situāciju un atlikušajā mača daļā saspringums laukumā pierima. Pēdējās trešdaļas vidū Irbi ar metienu no gandrīz nulles grādu leņķa pārspēja Kristofers Otosons, panākot 5:2 zviedru labā.

Latvijas izlasē par labāko spēlētāju atzina Panteļejevu, bet zviedriem - Kristeru Olsonu.

Nākamo C grupas spēli Latvijas hokejisti aizvadīs pirmdien, kad plkst. 21 pēc Latvijas laika Ķelnē tiksies ar ASV izlasi.

Latvijas izlases sastāvs spēlē pret Zviedriju:

Vārtsargs: Artūrs Irbe (rezervē Sergeja Naumovs)

Aizsargi: Normunds Sējējs, Kārlis Skrastiņš, Artūrs Kupaks, Sandis Ozoliņš, Viktors Ignatjevs, Oļegs Sorokins, Atvars Tribuncovs, Kaspars Astašenko

Uzbrucēji: Aigars Cipruss, Harijs Vītoliņš, Leonīds Tambijevs, Grigorijs Panteļejevs, Sergejs Žoltoks, Aleksandrs Macijevskis, Aleksandrs Beļavskis, Vjačeslavs Fanduļs, Aleksandrs Kerčs, Juris Opuļskis, Aleksandrs Semjonovs, Artis Ābols

Pasaules čempionāts, svētdienas spēles

C grupa

Latvija - Zviedrija 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Vārtus guva: Panteļejevs (10:59), Fanduļs (26:40) - M. Johansons (05:42), Olsons (10:20), A. Johansons (28:31), Jonsons (39:00), Otosons (49:43)

Metieni pa vārtiem: 27 (8-13-6) - 34 (13-12-9)

Soda minūtes: 8' - 22'