Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis pirmdien Ņujorkā nepārvarēja sezonas pēdējā "Grand Slam" turnīra - ASV atklātā tenisa čempionāta pirmo kārtu.

Pirmās kārtas spēlē Gulbis, kurš bija izsēts ar 30.numuru, piecu setu dramatiskā, gandrīz četru stundu ilgā cīņā ar 6-3, 3-6, 6-1, 6-7 (4:7), 4-6 piekāpās austrietim Andreasam Haideram-Maureram, kurš pasaules rangā ieņem 88.vietu. Gulbis pasaules ranga ieņem 33.vietu.

Latvijas tenisists tādējādi neizmantoja veiksmīgo izlozi, kas viņam trešajā kārtā potenciāli pretiniekos deva spāni Davidu Ferreru, kurš nav cieto seguma kortu speciālists. Tomēr Gulbis tā vietā izstājās jau pirmajā kārtā un vēl vairāk pasliktināja savu statistiku "Grand Slam" turnīros pēdējos gados. Kopš 2008.gada "French open" ceturtdaļfināla piecu gadu laikā Gulbis tikai reizi "Grand Slam" turnīros ticis tālāk par otro kārtu (šogad Vimbldonā).

Pēc zaudējuma Gulbis, visticamāk, šosezon ievērojami neuzlabos savu pozīciju pasaules rangā un neiekļūs starp TOP 20, ko sev par mērķi izvirzījis tenisists.

Gulbis, kā viņam ierasts, ļoti nestabili aizvadīja visu maču. Pēc uzvarētiem pretinieka serves geimiem sekoja zaudēts savs serves geims (pirmajā setā), tad pēc uzvarēta seta sekoja zaudēts sets. Šķietami, panācis lūzumu, uzvarot trešo setu un izvirzoties vadībā ceturtajā setā, Gulbis zaudēja pārsvaru un beigās zaudēja maču. Ceturtajā setā Gulbis jau sākumā lauza pretinieka servi, tad varēja iegūt divu breiku pārsvaru, taču tā vietā zaudēja savu servi un tad zaudēja setu arī "tie break" izspēlē. Piektajā setā izturīgāki nervi izrādījās jau austrietim, kurš svarīgā brīdī devītajā geimā lauza Gulbja servi un tad ar savu serves geimu nodrošināja sev uzvaru mačā.

Portāls "Delfi" piedāvāja šīs spēles teksta tiešraidi.