Aizvadītajā mačā Gulbis ar rezultātu 3-6, 2-6 piekāpās Jensunam Lu no Taivānas.

ATP pasaules rangā Gulbis pašlaik ieņem 120.vietu, bet Lu atrodas 70.pozīcijā un kvalifikācijā izlikts ar desmito numuru.

Lai iekļūtu pamatturnīrā, tenisistiem jāizcīna divas uzvaras.

Gulbis dalību sacensībās noslēdza bez nopelnītajiem ATP vienspēļu ranga punktiem.

Pagājušajā gadā Gulbis Sinsinati "Masters 1000" turnīrā pārvarēja divas kvalifikācijas turnīra kārtas un iekļuva pamatsacensībās, kur pirmajā kārtā zaudēja horvātam Ivanam Dodidžam.

Pērn par iekļūšanu pamatturnīrā Gulbis nopelnīja 25 ATP ranga punktus, bet vēl desmit punktus latvietis saņēma par dalību pamatsacensībās, kas viņam šonedēļ bija jāaizstāv.

Kā ziņots, aizpagājušajā nedēļā Gulbis Austrijas pilsētā Kicbīelē notikušajā "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā tika vien līdz otrajai kārtai. Tā kā pērn Gulbis šajā nedēļā uzvarēja Losandželosas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā, viņš neaizstāvēja 230 pirms gada nopelnītos ranga punktus.

Tādējādi nākamajā rangā latvietis zaudēja 52 pozīcijas, pirmo reizi kopš 2009.gada septembra nonākot ārpus pasaules ranga labāko simtnieka.

Gulbis šosezon uzvarējis 12 no 26 aizvadītajiem ATP mačiem, turklāt viņš nespēja kvalificēties Londonas olimpiskajām spēlēm.