Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien iekļuva Romas "Grand Slam" ceturtdaļfinālā.

Ar sesto numuru izliktais Samoilovs/J.Šmēdiņš ar rezultātu 2-0 (21:19, 22:20) pārspēja turnīra galvenos favorītus, mājiniekus Paolo Nikolai un Danieli Lupo (1.).

Ceturtdaļfinālā latviešiem būs jāspēkojas ar brazīliešu duetu Rikardu Santušu/ Alvaru Filju (9.).

Atgādinām, ka grupu turnīrā Samoilovs/J.Šmēdiņš izcīnīja divas uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2-1 (18:21, 21:17, 15:10) pieveica Sebastjanu Dolingeru un Štefanu Vindšeifu (13.). Latvijas duets iepriekšējos divos "Grand Slam" turnīros aizkļuvuši līdz finālam.

Sestdien astotdaļfināla spēli aizvadīja arī otrs Latvijas duets Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš (25.), kuri ar rezultātu 1-2 (21:18, 15:21 un 10:15) piekāpās austriešiem Klemensam Dopleram/Aleksandram Horstam (11.), sacensības noslēdzot devītajā pozīcijā.

Grupu turnīri šis pāris noslēdza ar divām uzvarām un vienu zaudējumu, bet izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-1 (21:17, 15:21, 15:10) bija pārāki pār Nīderlandes sportistiem Dānu Spijkersu/Kristiānu Farenhorstu (20.)

Vēl viens Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda šoreiz atkal nespēja kvalificēties izslēgšanas spēlēm, paliekot pēdējā pozīcijā savā apakšgrupā.