Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Keins kompensācijas laikā izrauj Anglijas izlasei uzvaru pār Tunisiju

Anglijas futbola izlase Pasaules kausa izcīņas G grupas spēlē Volgogradā pirmdien ar rezultātu 2:1 (1:1) dramatiskā cīņā pārspēja Tunisijas valstsvienību, uzvaras vārtus otrā puslaika kompensācijas laikā gūstot Harijam Keinam.

Anglijas futbolisti šajā mačā izvirzījās vadībā jau spēles 11. minūtē, kad pēc stūra sitiena Keins bija pirmais pie vārtsarga atvairītās bumbas un ar vieglu sitienu guva vārtus. Angļi laukumā izskatījās pārliecinoši, tomēr turpinājumā viņi neizmantoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas.

Tad 35. minūtē Kails Volkers savā soda laukumā iesita pretiniekam ar elkoni pa seju, un tiesnesis nekavējoties nozīmēja 11 metru soda sitienu uz Anglijas vārtiem. Šo lielisko iespēju uzmantoja Ferhani Sasi, izlīdzinot rezultātu. Spēles turpinājumā Anglija daudz spēlēja ar bumbu, tomēr momentu nebija vairs tik daudz un to realizācija pamatīgi piekliboja. Uzvarētājs izšķīrās mača kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad Keins vēlreiz pēc stūra sitiena guva vārtus. Šoreiz viņš precīzi sita ar galvu.

Līdz ar to Anglija savu 15. Pasaules kausa finālturnīru sāka ar uzvaru, bet Tunisijas spēlētājiem tomēr neizdevās gūt punktu turnīrā, kurā viņi nebija spēlējuši astoņus gadus.

Jau vēstīts, ka G grupas citā spēlē Beļģija ar rezultātu 3:0 sagrāva Panamas valstsvienību.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu mača notikumu aprakstu.

Pasaules kausa spēle: Tunisija – Anglija
90+3 min. Ēriks Daiers nomaina Džesi Lingardu.
90+1 min. Tunisija - Anglija 1:2Anglija izspēlēja kārtējo stūra sitienu. Bumba tika centrēta soda laukumā, tur Harijs Keins bija brīvs pie tālā vārtu staba, un viņš sagaidīja, kad bumba no Džona Stounsa nonāks pie viņa, un ar galvu guva uzvaru nesošos vārtus.
88. min. Rešfordam tika adresēta piespēle, bet viņš izlēma nesist un bumbu palaist garām, lai to iegūtu Lingards, taču Tunisija briesmas novērsa.
85. min. Tunisijas izlasē pēdējā maiņa - Kazri devās nost, laukumā nāca Kalifa.
83. min.Stounss ar galvu sniedzās pēc bumbas, kad tika izpildīts stūra sitiens, bet viņš sadūrās ar pretinieku vārtsargu, kurš izmantoja šo iespēju pavilkt laiku.
80. min. Deli Ali tika nomainīts Anglijas izlasē, bet laukumā nāca Rubens Loftuss-Čīks.
79. min.Ali nopelnīja savai komandai labu pozīciju standartsituācijai. Jangs izpildīja sitienu, bet bumba lidoja pāri vārtiem.
77. min. Gandrīz visi Anglijas izlases spēlētāji dodas uzbrukumā, tikai Stouns vaktē, lai Tunisija neaizskrien pretuzbrukumā.
73. min. Tunisijas izlasē Sliti pameta laukumu ben Amors iznāca viņa vietā.
69. min. Tripjērs izpildīja standartsituāciju, viņš sita pāri spēlētāju mūrim un garām vārtiem.
68. min. Rahīms Stērlings atstāja laukumu, bet viņa vietu Anglijas izlasē devās Markus Rešfords.
60. min. Anglijas futbolisti spiež tunisiešus arvien tuvāk saviem vārtiem, bet momenti vairs neveidojas tik bieži. Tripjērs centrēja soda laukumā, un Hendersons ar galvu sita vārtu virzienā.
Harijs Keins soda laukumā vairākas reizes tika ļoti atklāti turēts, bet tiesneši uz to nereaģēja. Sašutis par to ir Gerijs Linekers, bijušais Anglijas futbolists. https://twitter.com/GaryLineker/status/1008789097731837953
51. min.Tunisijas aizsargs nesapratās ar vārtsargu, tāpēc tika nozīmēts stūra sitiens. Pēc centrējuma soda laukumā Makgvairs sita ar galvu, bet bumba lidojas vārtu vidū virsū vārtsargam.
49. min. Tunisija puslaiku sāka ļoti aktīvi un pieturēja bumbu, neļaujot Anglijai doties uzbrukumā un veidot vārtu gūšanas iespējas.
Sācies 2. puslaiks
44. min. Labajā flangā Lingards saņēma tālu piespēli, viņš mēģināja ar vienu pieskārienu pārmest bumbu vārtsargam, bet trāpīja pa vārtu stabu.
43. min. Lingards sita no soda laukuma vidus, bet trāpīja pa aizsarga muguru. Anglijai bija vēl viens stūra sitiens, bet pēc tā izspēles Tunisijas vārtsargs nospēlēja droši.
39. min. Anglijas futbolisti soda laukumā pēc stūra sitiena mēģināja dabūt bumbu vārtos ar galvu, tad bumba atlēca pie Stouna, taču viņš netrāpīja pa bumbu.
35. min. Tunisija - Anglija 1:1 Ferhani Sasi sita bumbu vārtu apakšējā stūrī. Pikfors uzminēja virzienu, bet līdz bumbai neaizsniedzās.
33. min. 11. metru soda sitiens uz Anglijas vārtiem. Volkers pretiniekam iesita ar elkoni pa seju, un tiesnesis pārliecinoši parāda, kas bijis pārkāpums.
26. min.Tunisija pierāda, ka negrasās tikai atvairīt Anglijas uzbrukumus. Kazri izdarīja tālu sitienu, bet bumba lidoja gar vārtu stabu.
24. min. Tunisijas spēlētājs Sliti izdarīja tālu un ļoti neprecīzu sitienu. Minūti vēlāk Jangs centrēja bumbu Tunisijas soda laukumā, kur bija četri komandas biedri, bet Ali sitiens bija neprecīzs.
18. min. Hendersons tika pie bumbas draudīgā Anglijas uzbrukumā un izdarīja tālu sitienu, bet ben Mustafa labi iegāja spēlē un bumbu tvēra.
14. min. Tunisijas izlasei jāveic piespiedu maiņa, un vārtsarga Hasena vietā stājās Faruks ben Mustafa.
10. min. Harijs Keins apspēlēja aizsargus un izdarīja sitienu no soda laukuma līnijas, nopelnot stūra sitienu.
11. min. Tunisija - Anglija 0:1 Pēc stūra sitiena Anglijas izlases aizsargs Džons Stounss izdarīja sitienu ar galvu, bet to skaisti atvairīja Tunisijas vārtsargs Muezs Hasens. Tajā brīdī pilnīgi nepiesegts bija Harijs Keins, kurš ieguva bumbu un guva vārtus ar precīzu sitienu no tuvas distances. https://twitter.com/WorIdCupUpdates/status/1008775187045797889
4. min. Anglija turpināja agresīvi un vēlreiz aktīvs bija Lingards, kurš piespēlēja Sterlingam gar vārtiem, tomēr uzbrucējs ļoti labā epizodē nesavaldīja bumbu. Pēc šīs epizodes Tunisijas vārtsargs Hasens bez kontakta guva savainojumu un viņam sniedza palīdzību.
3. min. Dele Ali saņēma ļoti tālu piespēli un radīja draudus pie Tunisijas izlases vārtiem, bet epizode noslēdzās ar Lingarda sitienu, pēc kuras vārtsargs glāba.. Tam sekoja stūra sitiens, un Keins saasināja situāciju.
Pirms šī mača organizatoriem vajadzēja nedaudz palauzīt galvu ar diezgan neparastu problēmu. http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/volgograda-pasaules-kausa-organizatoriem-problemas-sagada-insektu-bari.d?id=50137250
Viena no pasaules futbola lielvalstīm Anglija uzsāk Pasaules kausa izcīņu, savā pirmajā mačā G grupā tiekoties ar Tunisijas izlasi. Anglijas futbolisti Pasaules kausa izcīņā piedalās 15.reizi, bet par planētas labāko valstsvienību līdz šim tā kļuvusi vienu reizi, pie titula tiekot tālajā 1966.gadā. Tunisija Pasaules atgriezusies pēc divu finālturnīru izlaišanas. Četrgades nozīmīgākajā turnīrā tā spēlējusi piecas reizes, ne reizi nepārvarot apakšgrupu turnīru.