Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Urugvaja izrauj dramatisku uzvaru pret bez Salāha spēlējošo Ēģipti

Pasaules kausa izcīņas A grupas pirmās kārtas spēlē Urugvajas futbola valstsvienība ar rezultātu 1:0 (0:0) dramatiskā cīņā pārspēja Ēģiptes valstsvienību.

Ēģiptes izlasei šajā mačā nācās spēlēt bez sava līdera Muhameda Salāha, kurš tomēr vēl nebija gatavs doties laukumā pēc UEFA Čempionu līgas finālā gūtā pleca savainojuma. Taču arī bez viņa Ēģiptes izlase parādīja labu sniegumu un 89 minūtes prata noturēt Urugvajas uzbrukumus.

Līdz tam Urugvajas izlases līderis Luiss Suaress neizmantoja četras vārtu gūšanas iespējas, bet Edisons Kavani, izpildot tiešo brīvsitienu, trāpīja pa vārtu stabu. Taču minūti pirms pamatlaika beigām Hosē Himeness ar galvu guva vārtus pēc centrējuma soda laukumā un izrāva Urugvajas komandai uzvaru.

Līdz ar to A apakšgrupā aizvadīta pirmā spēļu kārta, un Krievijas izlase pēc pārliecinošās uzvaras pār Saūda Arābiju ir pirmajā vietā, Urugvaja tagad ir otrajā pozīcijā. Ēģipte un Saūda Arābija nākamajās spēlēs lūkos gūt savus pirmos punktus.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa spēle: Ēģipte – Urugvaja
Urugvajas izlase šajā mačā 14 reizes sita vārtu virzienā, četras reizes trāpot vārtu četrstūrī. Savukārt Ēģipte vārtu virzienā sita astoņas reizes, bet trīs reizes bumba tika līdz vārtiem. Urugvaja bumbu kontrolēja 57% no spēles laika, kā arī izdarīja 576 piespēles ar precizitāti 84%. Ēģiptei kopumā izdarītas 386 piespēles, kuru precizitāte bija 75%.
Mohamedam Salāham nācās noraudzīties uz šo sirdi plosošo zaudējumu.
Spēle noslēgusies!
90+5 min.Kompensācijas laika pēdējā minūtē Ēģipte centās izraut neizšķirtu, tomēr soda laukumā piespēlētā bumba neatrada adresātu.
89. min. Ēģipte - Urugvaja 0:1Ēģipte laukuma stūrī pārkāpa noteikumus, un Urugvajai bija vēl viena standartsituācija. Karloss Sančess lieliski centrēja bumbu soda laukumā, un Hosē Himeness trīs pretinieku ielenkumā leca visaugstāk un ar galvu guva vārtus. https://twitter.com/aleksey_molodoy/status/1007621334942220288
88. min. Urugvajai bija lieliska standartsituācija netālu no soda laukuma. Kavani sita un trāpīja pa vārtu stabu!
83. min. Luiss Suaress ar galvu atspēlēja bumbu Edisonam Kavani, kurš uzreiz no gaisa sita vārtu augšējā stūrī, taču Ēģiptes vārtsargs Mohameds Elšanavi skaisti atvairīja šo sitienu.
82. min.Ēģipte veic pēdējo maiņu, un Amrs Vards devās nost no laukuma, viņa vietā devās Ramadams Sobhi. Līdz ar to Mohameds Salāhs laukumā tā arī nedosies.
81. min. Ēģiptei veidojās ļoti cerīgs uzbrukums, kura noslēgumā pāri vārtiem sita Mohameds Elneni.
79.min. Karaba devās pretuzbrukumā pa kreiso pusi, bet viņa piespēle gar soda laukumu nebija pietiekami precīzi un neviens cits ēģiptietis pie bumbas netika.
73. min. Luisam Suaresam jau ceturtā neizmantotā iespēja. Kavani atkal viņam teicami piespēlēja, bet Suaress gribēja sev izkārtot labāku sitiena pozīciju. Tas noslēdzās ar to, ka Suaress bumbu nesavaldīja un palaida pārāk tālu. Pirms tam ne pārāk sarežģītu tālsitienu izdarīja arī Ēģiptes spēlētājs Ahmeds Fathi.
70. min. Pēc stūra sitiena bumbu soda laukuma vidū ieguva Kavani, kurš pēc apgrieziena sita vārtu virzienā, taču trāpīja komandas biedram Kaseram pa roku.
68. min.Karaba pēc nākšanas laukumā ir pamanām Ēģiptes izlases uzbrukumā, viņš pat tika pie sitiena, bet aizsargs to pārliecinoši bloķēja. Urugvajas uzbrukumā Sančess izmēģināja savu veiksmi no tālās distances, tomēr bumba līdz vārtiem neaizlidoja.
65. min. Urugvaja daudz spēlē ar bumbu, bet momenti uzbrukumā šai komandai veidojas pēc ātrām pārejām no aizsardzības uzbrukumā. Ēģipte aizsardzībā spēlē pacietīgi un droši, un Kavani un Suaress vairs nav tik pamanāmi laukumā.
63. min. Ēģipte arī veic otro maiņu - Marvans Mosens pamet laukuma, Karaba iesaistās spēlē.
58.min. Arī Urugvajas izlase veic pirmās spēlētāju maiņu. Nahitans Nandess devās nost no laukuma, bet viņa vietu ieņēma Karloss Sančess. Savukārt Džordžana de Arasketas vietā iznāca Kristians Rodrigess.
52. min.Ēģipte vispirms pretuzbrukumā saasināja situāciju pie Urugvajas vārtiem, bet vēl viens moments bija pēc stūra sitiena. Abos uzbrukumos sitienu pa vārtiem nebija.
50. min.Ēģiptes izlasē piespiedu maiņa, jo Tareks Hameds guva savainojumu, bet viņa vietā laukumā devās Sams Morsi.
46. min. Edisons Kavani teicami uz priekšu piespēlēja Luisam Suaresam, kurš cīņā ar aizsargu izkārtoja sev sitiena pozīciju. Ēģiptes vārtsargs Elšanavi perfekti ieņēma pozīciju un atvairīja sitienu no tuvas distances.
Sācies 2. puslaiks.
Pirmajā puslaikā Urugvaja vārtu virzienā sita sešas reizes, no kurām vienu reizi vārtu rāmi, bet Ēģiptes vārtu virzienā sita divas reizes, un abās situācijā vārtsargam nācās tvert bumbu. Urugvajas spēlētājiem pirmajā puslaikā izdevās bumbu kontrolēt 57% no spēles laka, bet piespēļu precizitāte viņiem bija 87%. Savukārt Ēģiptes piespēļu precizitāti te 70%.
43.min. Ēģipte ātri izspēlēja uzbrukumu, bet uzbrucējam neizdevās sitiens "šķērītē". Urugvaja mirkli vēlāk atbildēja ar savu pretuzbrukumu, kurā Kavani piespēli soda laukumā aizsargi pārtvēra.
37. min. Urugvajas izlase aizvadītajās epizodēs piespieda pretiniekus pie saviem vārtiem, bet noslēdzošās piespēles soda laukumā divos uzbrukumos bija neveiksmīgas.
29. min. Urugvajas izlases kapteinis diezgan neapmierināts ar savas komandas sniegumu un ar žestiem dzina komandas biedru spēlēt aktīvāk un doties uzbrukumā.
24. min. Luiss Suaress vēlreiz bija uzbrukuma smailē, kad pēc stūra sitiena vārtu tuvumā viņš ieguva bumbu. Sitiens ar labo kāju gan lidoja garām gar pašu vārtu stabu.
23. min. De Arasketa piespēlēja Kavani, kurš bumbu saņēma gaisā un pameta sev pa sitienam, bet aizsargs sitienu bloķēja.
20. min.Ēģiptes futbolistiem izdodas pieturēt bumbu un neļaut jaudīgajai Urugvajas uzbrukuma līnijai saņemt bumbu. Ik pa laikam ēģiptieši centās centrēt bumbu soda laukumā, bet bez taustāmiem rezultātiem.
14. min. Ātrā uzbrukumā Suaress saņēma piespēli no labā flanga un izdarīja ātru sitienu pa vārtiem, tomēr "Barcelona" uzbrucējam neizdevās trāpīt.
11. min. Ēģiptes futbolisti uzbrukumā izveidoja pirmo iespēju, kad pēc cīņas "otrajā stāvā" soda laukumā bumba nonāca pie Trezegē, kura ne pārāk spēcīgo sitienu tvēra vārtsargs Muslera.
8. min. Edisons Kavani saņēma piespēli ārpus soda laukuma, atrada brīvu pozīciju sitienam, tomēr tas neizdevās tik spēcīgs, kā pats gribēja, un Ēģiptes vārtsargs ripojošo bumbu droši tvēra.
7. min. Mača sākumā vērojama diezgan līdzīga cīņa, kurā komandas cenšas iegūt iniciatīvu. Urugvaja divas reizes pietuvojās soda laukumam, bet nekas īsti neizdevās, bet arī Ēģipte brīdi darbojās ar bumbu pretinieku laukuma pusē.
Jekaterinburgas stadionā uz šo maču ir diezgan daudz brīvu vietu sāna tribīnēs, bet īpatnējā gala tribīne ir diezgan piepildīta.
Urugvajas izlases pamatsastāvā dodas trīs spožākās zvaigznes - Luiss Suaress, Edisons Kavani un Djego Godins. Kā jau minējām, Ēģiptes pamatsastavā nebūs Muhameds Salāhs, bet laukumā dosies Anglijas premjerlīgas kluba Vestbromvičas "Albion" aizsargs Ali Gabrs. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1007576875219210240
Ēģiptes izlasē lielākā ažiotāža pirms šī mača bija Muhameda Salāha spēlēšana vai nespēlēšana. Vēl vakar treneris sacīja, ka viņš ir gandrīz gatavs doties laukumā, tomēr īsi pirms mača kļuva zināms, ka Salāhs laukumā nedosies pamatsastāvā, bet ticams, ka viņš otrajā puslaikā varētu nākt uz maiņu.
Pasaules kausa atklāšanas spēlē ceturtdien Krievija A grupā sagrāva Saūda Arābijas futbolistus. http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/krievijas-izlase-ar-negaiditi-graujosu-uzvaru-sak-majas-notiekoso-pasaules-kausu.d?id=50126288
Pasaules kausa izcīņas otrā spēļu diena sākas ar Ēģiptes un Urugvajas dueli. Urugvaja ir A grupas galvenā favorīte, bet Ēģiptei prognozē saspringtu cīņu par otro vietu ar Krieviju.