Fetisovs: Putina lēmums par Olimpiādi aizvērs muti kliedzējiem un boikota pieprasītājiem

Fetisovs: Putina lēmums par Olimpiādi aizvērs muti kliedzējiem un boikota pieprasītājiem
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Divkārtējais olimpiskais čempions hokejā Vjačeslavs Fetisovs paudis gandarījumu par Krievijas prezidenta Vladmira Putina paziņojumu, ka Krievijas sportistiem no valsts puses netiks likti nekādi šķēršļi, lai piedalītos 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, jo tas "aizvērs muti kliedzējiem".

"Mūsu prezidents pieņēmis absolūti izsvērtu un pareizu lēmumu," izteicies Fetisovs sarunā ar izdevumu "Sport Ekspress". "Tas aizvērs muti kliedzējiem, kuri pēdējās divas dienas visos kanālos ieteica nebraukt. Atšķirībā no viņiem Vladimirs Putins labi saprot sportiskos principus un to, cik svarīgi ir piedalīties Olimpiādē."

"Es esmu runājis ar mūsu sportistiem, kuri boikota dēļ netika uz 1984. gada ziemas olimpiskajām spēlē – tie ir visnelaimīgākie ļaudis," saka bijušais hokejists. "Nedrīkst cilvēkam atņemt tik augstu mērķi."

Kā ziņojām, 5. decembrī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) lēma par Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikāciju, taču atļāva Krievijas sportistiem kā neatkarīgiem atlētiem piedalīties 2018. gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Spēlēs varēs piedalīties "tīrie" šīs valsts sportisti, kam nav bijušas dopinga diskvalifikācijas.

Pēc SOK lēmuma izziņošanas vairāki Krievijas domes deputāti pauda viedokli, ka krieviem šo Olimpiādi vajadzētu boikotēt, ja sportistiem neļauj nest savas valsts karogu un uzvaras gadījumā dzirdēt savas valsts himnu, bet atlētu domas dalījās – vieni piekrita deputātu nostājai, citi pauda gatavību startēt Phjončhanā, lai pasaulei pierādītu, ka dopinga skandāls viņus nav skāris.

Krievijas diskvalifikācija sekoja pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) izmeklēšanas, kurā tika atklāti ievērojami antidopinga pārkāpumi 2014. gada Soču olimpisko spēļu laikā, kā arī centralizētas dopinga sistēmas pastāvēšana Krievijā. Pēc WADA izmeklēšanas komisijas ziņojuma SOK uzsāka savu izmeklēšanu, kurā tika atrasti pierādījumi valsts dopinga sistēmas pastāvēšanai Krievijā un dopinga mahinācijām Soču Olimpiādes laikā. Kopš novembra beigām, kad SOK izmeklēšanas komisija Denisa Osvalda vadībā diskvalificējusi 25 sportistus, ieskaitot olimpiskos čempionus un medaļniekus.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
23. Februāris (pēc Latvijas laika)
Sievietes, izvēles programma
Vīrieši, 1000 m
24. Februāris (pēc Latvijas laika)
Četrinieki. Pirmais un otrais brauciens
Vīrieši, 50 km klasiskajā stilā ar kopējo startu
Sievietes un vīrieši, masu starts
Tuvākās medaļu izcīņas
23. Februāris (pēc Latvijas laika)
Sievietes, Big Air. Fināls
Sievietes, izvēles programma
Sievietes, kross. Izslēgšanas braucieni un fināls
Sievietes, kombinācija. Slaloms
Vīrieši, spēle par 3. vietu
Vīrieši, 1000 m
Vīrieši, 4x7,5 km stafete