Ar godu ieziemot verandu – idejas piebūves izmantošanai aukstajā sezonā

Ar godu ieziemot verandu – idejas piebūves izmantošanai aukstajā sezonā
Foto: Shutterstock

Vasaras sezonā veranda daudzu mājās ir iecienītākā vieta – saullēkta vai saulrieta vērošana, omulīga pasēdēšana vai čalošana draugu lokā, tas viss var turpināties, ja šī mājas piebūve ir apsildāma. Ja telpu silda vien saules stari, tad, visticamāk, ilgi tajā neuzkavēsies un jāgatavojas terases ieziemošanai.

Visai bieži gadās tā, ka terase rudens un ziemas sezonā pārvēršas par nelielu noliktavu, liekot tur visu to, kam istabā nav rūmes. Taču pat tad, ja stundām ilgi tajā uzturēties nav omulīgi, tas nenozīmē, ka to nevar iekārtot mājīgi vai arī telpu izmantot kā lietderīgāk par noliktavu. Pirms ķeries pie iekārtošanas atbilstoši laikapstākļiem, kārtīgi iztīri šo piebūvi, kas, visticamāk, kādu laiku tikusi atstāta novārtā. Atbrīvojies no putekļu kumšķiem, izslauki grīdas, nospodrini logus, apslauki mēbeles, ja tādas ir, izvēdini telpu un pēc tam iesmaržini ar kādu patīkamu aromātu.

Ja veranda ir neliela un ir iespēja tajā nolikt sildītāju vai arī, ja tā ir apsildīta, ierīko omulīgu beņķi, soliņu, klubkrēslu vai dīvāniņu, lai pavadītu laiku ar kādu grāmatu un tējas krūzi.

Tiem, kam aktuāli bijuši dažādi dārza darbi un novākta raža, to var glabāt terasē. Piemēram, brangajiem ķirbjiem pat ļoti patiks gozēties terasē, jo vēsa telpa ir viens no priekšnoteikumiem, lai tos saglabātu līdz pat pavasarim. Vairāk par ķirbju glabāšanu uzzini šeit. Lai kopskats būtu rudenīgāks, var izlikt mārtiņrozes lielos podos.

Siltākās rudens dienās, kad ārā vairs nav tik omulīgi, maltītes var baudīt uz terases, kas pielāgota šai sezonai. Nodrošinies ar plediem, labi daudz svecēm omulīgākai noskaņai, un baudiet rudenīgu maltīti ģimenes lokā.

Padomā par kādiem rudenīgiem dekoriem – ķirbji, siena ķīpas, graudzāles, koka kastes ar āboliem – tas viss ļoti labi iederēsies šajā sezonā.

Starp citu, arī vasarā noderīgais zvilnēšanas krēsls itin labi var iederēties arī šajā sezonā terasē – ieklāj tajā pledu, ieliec kādu spilvenu un izmanto ērtai atpūtai. Nav vajadzības nemaz iegādāties jaunu krēslu vai citu mēbeli, jāatrod iespēja izmantot to, kas jau ir!

Var pietikt ar ēdamgaldu, kādu sildelementu, piemēram, eļļas radiatoru vai eļļas lampu, un telpa būs kā radīta omulīgām pasēdēšanām.

Tā kā terase ir visai labi izgaismota telpa, šī zona visai labi noder dažādu augu audzēšanai. Terase rudens un ziemas sezonā var kalpot dažādu augu pārziemošanai, kuriem ir miega periods, piemēram, pelargonijām, bet tikpat labi tie var būt dažādi telpaugi. No šīs eksotiskās nomales mājas verandas var smelties ideju omulīgas telpas iekārtošanai, kur vieta atvēlēta arī augiem.

Terase ir ideāli piemērota vieta nokareno augu audzēšanai.

Lauku namiņa verandā var sanest dārza mēbeles, lukturus un baudīt rudens noskaņu, kad vien rodas vēlme.

Ja prāto, kā lietderīgāk izmantot šo piebūvi sezonā, tad zini - šeit var kaltēt tējas, kas nesen ievāktas, augus vai rudens lapas herbāriju veidošanai, šajā telpā var ierīkot darba galdu, lai taisītu dažādas dekorācijas, piemēram, vainagus, kompozīcijas. Tā kā saulīte šeit iespīd vairāk nekā telpās (ja ir stiklotas sienas), šī zona ir ļoti piemērota veļas žāvēšanai. Izmantot verandu praktiskiem nolūkiem vai tomēr ierīkot to omulīgai pasēdēšanai, tas paliek tavā pārziņā.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka