Kā izmazgāt rapšu un citu ziedputekšņu atstātos traipus

Kā izmazgāt rapšu un citu ziedputekšņu atstātos traipus
Foto: Shutterstock

Kurš gan spēj turēties pretim kārdinājumam iemūžināties pasakaini dzeltenajā rapšu laukā? Taču līdz ar iebrišanu saules pielietajā pļavā, līdzi nāks ziedputekšņi, kas kā nevēlami dadži paliek uz drēbēm. Atliek tikai samierināties ar dzeltenajiem pleķiem vai tomēr ir kāda iespēja no tiem atbrīvoties?

Pirms ķeries klāt pie kādām tīrīšanas metodēm, ja vien ir iespēja, centies putekšņus no apģērba nokratīt. To der atcerēties uz visiem laikiem – tad, kad ziedputekšņi nosēdušies uz apģērba, centies to nevis uzreiz berzēt vai nekavējoties notīrīt, bet gan nopūst putekšņus vai nokratīt tos. Ja ar ziedputekšņiem apskādēts paklājs vai kāda mīkstā mēbele, arī šajos gadījumos esi vērīgs un putekšņus centies nopūst, nokratīt vai ar putekļusūcēju iesūkt. Ar pārsteidzīgu berzēšanu skāde var būt tikai lielāka.

Kad putekšņi no apģērba iespēju robežās nokratīti vai nopūsti, var ķerties pie atstātā traipa likvidēšanas. Nekādā gadījumā nemazgā apģērbu uzreiz veļasmašīnā ar citām drēbēm, bet iemērcē aukstā ūdenī. Mērcēt vajadzēt ne mazāk kā 30 minūtes, turklāt ik pa brīdim nomainot pret tīru, vēsu ūdeni.

Pēc mērcēšanas mazgā traipu ar aukstu ūdeni un mīkstu drānu. Ar drānas palīdzību (piemēram, mikrošķiedras) būs vieglāk izmazgāt pleķi. Nevajadzētu berzēt pašu netīro audumu, norāda ''The Spruce''. Mazgāšanu ar auksto ūdeni atkārto vairākas reizes, līdz traips izzūd pavisam.

Ja pēc mērcēšanas un mazgāšanas aukstā ūdenī no traipiem vēl neesi atbrīvojies, izmanto šķidro mazgāšanas līdzekli un siltu ūdeni.

Pēc rūpīgās mazgāšanas ieteicams audumu žāvēt saulainā vietā, vislabāk ārā, svaigā gaisā.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka