Foto: Shutterstock
Kafijas traipi uz galdauta, krekla vai kāda cita auduma nav nemaz tik viegli izmazgājami. Pat pēc vairākām mazgāšanas reizēm traips var palikt manāms, neatkarīgi no auduma gaišuma pakāpes, tāpēc svarīgi zināt iedarbīgākās metodes, kas efektīvi palīdz traipu iznīdēt.

Pats svarīgākais, nonākot šādā situācijā, kad audums apskādēts ar kafiju, audumu nekavējoties iemērkt aukstā ūdenī. Var arī izlīdzēt ar drānu, kas samitrināta aukstā ūdenī, lai tiktu absorbēta kafija un tā nesūktos dziļāk auduma šķiedrās. Vēl vienkāršāk izmazgāt traipu būs tad, ja izmantosi krāsu absorbējošās salvetes veļas mazgāšanai. Samitrini to aukstā ūdenī un liec uz traipa – skādei vairs nevajadzētu būt tik lielai.

Bieži vien steigā audumu mazgājam siltā ūdenī, taču kafijas traipus, tāpat kā melnās tējas un asinis, izmazgāt var tieši aukstā ūdenī. No sākuma audumu tikai samitrini un tad jau ar ziepēm vai citu līdzekli mazgā zem auksta tekoša ūdens, raksta ''The Kitchn''.

Kafijas ar pienu radītos pleķus arī vispirms jāmazgā aukstā ūdenī, bet pēc tam brūnumu būs vieglāk izmazgāt, ja uzpilinās siltu glicerīnu un audumu izmazgās siltā ūdenī, pēc nepieciešamības ar veļas ziepēm. Savukārt melnas kafijas traips vispirms jāizmazgā remdenā ziepjūdenī.

Ja audumu apskādējusi auksta kafija, traipu apkaisi ar šķipsniņu sāls vai sodas un pēc tam noklāj to ar glicerīnu un olas dzeltenumu. Pēc pusstundas izskalo izstrādājumu aukstā un tad remdenā ūdenī. Kafijas traipus iespējams viegli izņemt ar krāsu aizsargājošu šķidro balinātāju krāsainai veļai vai traipu sāli baltai veļai, atklāj ''Miele'' veļas mazgāšanas speciālisti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!