Ceļojums laikā: Kā Rīgas centrs izskatījās 1937. gada vasarā

Ceļojums laikā: Kā Rīgas centrs izskatījās 1937. gada vasarā
Foto: Kadrs no video

Interneta vietnē "Youtube" publicēts Stīvena Spīlberga Filmu un video arhīva video, kurā redzamas ainas no Rīgas ielām 1937. gadā, kad Brīvības piemineklis vēl ir pavisam nesen uzcelts, automašīnu maz, bet cauri Vecrīgai kursē tramvajs, kādu tagad ierasts redzēt, vizinām tūristus uz Mežaparku. Pilsētā netrūkst arī zirgu pajūgu. Turklāt, kā atzīmējuši sociālo tīklu lietotāji komentāros, asfaltā uz Rīgas ielām ir mazāk bedru.

Video redzams arī tāds aizmirsts medijs kā sludinājumu dēlis Vecrīgā un tolaik modernie telefoni. Tāpat dažas minūtes ilgajos kadros var labi novērtēt 30. gadu modi Rīgas ielās.

Ceļojums laikā: Kā Rīgas centrs izskatījās 1937. gada vasarā
Foto: Kadrs no video

Labi var novērot arī galvaspilsētas populārāko vietu izmaiņas šo 80 gadu laikā. Piemēram, Daugavā ir dzīva tvaikoņu satiksme, bet Marijas iela ar skatu no tagadējā Stacijas laukuma izskatās krietni citādi, turklāt ļaudis brīvi pastaigājas pa ielas vidu, un viņus patraucē vien reta automašīna, bet pie kanāla satiksmi regulē policists speciālā būdiņā.

Lūk, kā Rīga izskatījās 1937. gadā.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl