Sīkumi, kas pasargās no neveiksmes. Eksperte atklāj darba interviju knifus
Foto: Shutterstock

Tipiskākās kļūdas, kādēļ kandidāti "izgāžas" darba intervijas laikā ir, piemēram, nepareiza apģērba izvēle, sliktas atsauksmes par saviem iepriekšējiem darba devējiem, neieinteresētība, iedomīgums, nepietiekamas vai neprecīzas atbildes uz konkrētiem jautājumiem un jautājumu neuzdošana, skaidro "CV-Online Latvia" mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa. Bet kā sevi parādīt no labākās puses? Eksperte atgādina par visiem labi zināmajiem likumiem un atklāj dažus ne tik apspriestus knifus.

Sagatavošanās un informācijas ievākšana

Informācijas ievākšana par konkrēto uzņēmumu, nozari, vakanci un amata pienākumiem kandidātam palīdzēs ne tikai justies pārliecinošākam darba pārrunās, bet arī izvērtēt savu atbilstību un interesi vakantajai pozīcijai pirms tiek nosūtīts pieteikums. Vēlams izpētīt uzņēmuma darbības nozari, amata aprakstu, korporatīvo kultūru.

Ja iegūtā informācija par uzņēmumu un vakanci joprojām šķiet interesanta un atbilstoša, pēc pieteikuma nosūtīšanas ar nepacietību tiek gaidīts uzaicinājums uz interviju, visiem labi pazīstamo sajūtu skaidro Roziņa.

Lai intervija noritētu pēc iespējas veiksmīgāk, kandidātam pirms tam vajadzētu apdomāt, kādu priekšstatu par sevi vēlas atstāt un kas vislabāk pārliecinātu darba devēju par viņa atbilstību vakantajam amatam. Der sagatavot īsu, kodolīgu, ne vairāk kā minūti garu stāstu par savu iepriekšējo pieredzi, pienākumiem un prasmēm, pieminot arī, kādi izaicinājumi tiek gaidīti un kas tiek meklēts nākamajā darba vietā.

Jebkurā gadījumā darba intervija nav monologs, bet gan lietišķa saruna, kurai jāveidojas dialoga formā.

Ja iepriekš kandidāts būs ievācis informāciju par uzņēmumu, nozari, vakanto amatu, tad noteikti būs arī vieglāk sagatavot interesējošos jautājumus potenciālajam darba devējam, tādējādi izrādot motivāciju un interesi par konkrēto darba piedāvājumu. Tomēr jāatceras, ka darba pārrunas nav eksāmens, kurā ir jāatceras visa iespējā informācija, kas ievākta pirms darba pārrunām, un tā jāpārstāsta intervētājam.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl