Elementārās pieklājības normas – būtiskākais, lai nenāktos krist kaunā
Foto: Shutterstock

Gluži tāpat kā svētkos, arī ikdienā ir jāatceras par dažām būtiskām pieklājības normām, lai nenāktos sevi apkaunot un nekristu kaunā. Paldies "Reader's Digest" un "Realsimple" etiķetes ekspertiem par atgādinājumu.

Manieres pie galda

Elkoņi. Kā stāsta eksperti, elkoņus uz galda var novietot tad, kad netiek baudīta maltīte, bet līdz ko ķeries pie instrumentiem un ēdiena notiesāšanas, vienīgās rokas daļas, kas var atrasties uz galda – apakšdelmi.

Ķeršanās pie ēšanas. Atceries, ka vispareizākais brīdis, kad svinībās nodoties maltītei, ir tad, kad pasākuma organizators devis zaļo gaismu, vai tad, kad ēst sākuši pārējie. Neesi nepieklājīga un nesāc notiesāt maltīti pirms visiem pārējiem, kaut tad, ja sāk šķist, ka ēdiens palēnām sāk atdzist.

Ēdiena pasniegšana. Ja tev nepieciešama, piemēram, salātu bļoda, mērces trauks vai sāls un pipari, pieklājīgi sniedzies pēc nepieciešamā tikai tad, ja tas atrodas rokas stiepiena attālumā. Būtiski – ja nevari paņemt nepieciešamo lietu bez pilnīgas rokas izstiepšanas, labāk pieklājīgi pavaicā, lai kāds tuvāk sēdošs tev pasniedz vēlamo.

Došanās prom no galda. Ja ir nepieciešamība pamest galdu vai iziet no telpas, atvainojies visiem un paziņo, ka drīz atgriezīsies. Nav nepieciešamība ieslīgt detaļās un skaidrot, kādi ir tavi aiziešanas iemesli.

Ja esi nolēmusi nelietot alkoholiskos dzērienus. Runājot par dzērieniem, ja šovakar esi izvēlējusies nemalkot vīnu, bet viesmīlis vai maltītes biedrs ķeras pie glāžu papildināšanas, nav skaļi visai pasaulei jāpaziņo, ka tu šovakar nelieto alkoholiskos dzērienus. Tā vietā vienkārši pie glāzes maliņas pieliec pirkstu galus un pasaki "nē, paldies". Šis būs pietiekams signāls, ka šovakar labāk izvēlies dzert kādu citu dzērienu.

Pirms dzēriena malkošanas, atceries par salveti. Izvēloties padzerties, atceries par salveti. Pieklājīgi pirms dzeršanas pāris reizes salveti piespied pie lūpām un tikai tad padzeries, lai glāze nekļūtu taukaina no lūpu nospiedumiem.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl