Fundamentālas patiesības, kas dzīves laikā jāapjauš ikvienam
Foto: Didi Medina / cc

Apbrīnojami, cik ātri mēdzam aizmirst par galvenajām vērtībām dzīvē. Un tieši tāpēc bieži vien viss gluži arī nenotiek tā, kā mēs vēlētos. Lai atcerētos par būtisko, piedāvājām amerikāņu psihologa, vairāku grāmatu autora un emocionālās inteliģences pētnieka Trevisa Bredberija skatījumu uz to, kas dzīvē ir svarīgs. Savas viedās pārdomas viņš uzticējis "Huffington Post".

Lai apjaustu veiksmi, jāpiedzīvo neveiksmes

Kalnu virsotnes bieži nav iespējams sasniegt, ja neesi padzīvojusi un izpratusi dzīvi kalnu pakājē. Citiem vārdiem – lai sasniegtu kaut ko patiešām iespaidīgu un apzinātos to, ir jāpiedzīvo arī neveiksmes. Bez tām nekur, jo mazu neveiksmju virkne bieži vien bruģē ceļu uz galveno mērķi.

Godīgi sakot, bieži vien pat vislielākie panākumi novērojami pēc tam, kad ir piedzīvota kāda dižķibele. Kāpēc? Jo tieši šādās situācijās cilvēks cenšas domāt citādāk. Galu galā – tieši iepriekšējo lēmumu vadīts, viņš nonāca šādā situācijā, tāpēc labākie stratēģiskie plāni nāk tieši šajos brīžos. Tiesa, reti kurš vienas nakts laikā var sasniegt tieši to, ko vēlas – lai sasniegtu savus mērķus, jābūt pacietīgam un jāiegulda patiešām liels darbs.

Arī uzņēmēja Marika Ģederte runājusi par veiksmēm un neveiksmēm: "Arī mani bieži sagrauj neveiksmes, bet tad pēc kāda laika atkal saņemu spēkus, pieslejos kājās un turpinu. Mēģinu un cīnos. Ar katru gadu tik ļoti vairs par neveiksmēm nesatraucos, kā kādreiz. Mācos mīlēt sevi un pieņemt tādu, kāda esmu, ar visām savām veiksmēm un neveiksmēm. Te pat nepalīdz neviena kleita vai lūpu krāsa, vienkārši gaidu brīdi, kad atgūšu spēkus."

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl