Foto: https://x.com/AndrisSpruds/Publicitātes foto

Artilērijas munīcijas modulāro pulvera lādiņu ražotne Latvijā darbu varētu sākt 2026.gadā, sociālajos tīklos vēsta aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P), kurš patlaban uzturas vizītē Itālijā, cita starpā pārrunājot arī šo jautājumu.

"Latvijai tā būs unikāla iespēja gan kļūt par daļu no Eiropas munīcijas piegādes ķēdēm, gan apgūt zināšanas un pieredzi munīcijas ražošanā no mūsu partneriem "KNDS Ammo Italy"," spriedis Sprūds.

Lai nepieciešamības gadījumā Latvija varētu nodrošināt ātras munīcijas piegādes, Latvijas interesēs ir ģeogrāfiski tuvināt Eiropas militāro ražošanu mūsu reģionam, piebildis politiķis.

Tāpat Sprūds informē, ka ar militārās industrijas uzņēmumu "Leonardo" pārrunāti iespējamie sadarbības virzieni dronu, pretdronu, kiberdrošības un pretgaisa aizsardzības spējās.

Savukārt sarunā ar Itālijas aizsardzības ministru Gvido Kroseto Sprūds mudinājis atbalstīt integrētās pretgaisa un pretraķešu aizsardzības rotācijas modeļa praktisku ieviešanu.

Aizsardzības stiprināšana pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos jaunajai Eiropas Komisijai jānosaka par prioritāti, uzsvēris ministrs.

Jau ziņots, ka Latvijas valdība pērnā gada nogalē atbalstīja militārās industrijas valsts kapitālsabiedrības SIA "Valsts aizsardzības korporācija" dibināšanu.

Ņemot vērā Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vajadzības, "Valsts aizsardzības korporācija" veidos Latvijas un ārvalstu komersantu kopuzņēmumus konkrētu produktu ražošanai, tādējādi stiprinot piegāžu drošību.

Kā viens no pirmajiem projektiem, ko īstenos "Valsts aizsardzības korporācija" iecerēts 155 milimetru munīcijas modulāro sprāgstvielu bloku rūpnīcas izveide kopā ar Somijas un Norvēģijas uzņēmumu "Nammo", kā arī Francijas un Itālijas uzņēmumu "Nexter".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!