Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Valsts policijā (VP) 28. martā uzsākts kriminālprocess par kara noziegumu un Krievijas diktatora Vladimira Putina slavināšanu, ko publiski Vecrīgā darījis kāds 2002. gadā dzimis jaunietis. Jaunietis uzreiz aizturēts un nākamajā dienā viņam piemērots apcietinājums, portālu "Delfi" informēja policijā.

Pagājušās nedēļas izskaņā VP uzsākts kriminālprocess par to, ka 28. martā Vecrīgā jaunietis slavinājis militāro agresiju un Putinu.

Jaunietis agresīvā tonī krieviski izkliedzis vairākas kara noziegumu un Putina slavinošas frāzes, apzinoties, ka viņa teikto dzirdēs gan Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, gan arī cilvēki, kuri atradās notikuma vietā, un arī jebkurš garāmgājējs.

Jaunais vīrietis bija alkohola reibumā, norādīja VP.

Likumsargi, saņemot informāciju par notikušo, jaunieti aizturēja un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Nākamajā dienā, 29. martā, jaunietis atzīts par aizdomās turēto un policija lūdza Rīgas pilsētas tiesai piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu, kas arī tika izdarīts.

Jaunietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 74.1 panta pirmās daļas, proti, par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu.

Par šādu noziegumu vainīgo soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

VP strādā ciešā sadarbībā ar citām Latvijas drošības iestādēm un jebkāda militārās agresijas slavināšana vai kara noziegumu attaisnošana netiks pieļauta, un policija stingri vērsīsies pret šādām izpausmēm, portālam "Delfi" norādīja policijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!