Foto: LETA

Rīgas pilsētas tiesa otrdien, 9. aprīlī, piespriedusi sešus gadus aiz restēm bijušajam Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietniekam Vladimiram Vaškevičam, kurš notiesāts par kukuļa došanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonai, portāls "Delfi" uzzināja Ģenerālprokuratūrā.

Spriedums tika pasludināts bez Vaškeviča klātbūtnes.

Jau rakstīts, ka 60 848 eiro lielais kukulis dots, lai nodrošinātu labvēlīga lēmuma pieņemšanu pret kādu uzņēmumu ierosinātā pārbaudes lietā, kā arī lai netiktu veiktas pārbaudes pret citām konkrētām personām un uzņēmumiem.

Prokuratūras paziņojumā norādīts, ka lietas prokurors ir gandarīts, ka gandrīz pēc 13 gadu tiesāšanās šajā krimināllietā pieņemts pirmās instances tiesas spriedums.

"Taču, visticamāk, aizstāvības puse pirmās instances tiesas spriedumu pārsūdzēs, un krimināllieta tiks izskatīta arī apelācijas instances tiesā," norādījis prokurors.

Vaškeviču apcietināja 2011. gada ziemā, taču vēlāk atbrīvoja pret drošības naudu. Tolaik izskanēja, ka krimināllieta ierosināta pēc bijušā Muitas pārvaldes direktora Tāļa Kravaļa iesnieguma.

Vaškevičam tika piemēroti trīs citi drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Pēc atbrīvošanas Vaškevičs ar tiesas atļauju devās uz Austriju, kur toreiz, pēc viņa advokātes Jeļenas Kvjatkovskas teiktā, strauji esot pasliktinājies viņa veselības stāvoklis, tādēļ esot bijusi nepieciešama akūta operācija un pēc tam - ārstēšanās. Tobrīd tiesā viņa krimināllietā par kukuļošanu tiesvedība tika apturēta.

2018. gadā Austrijas prokuratūra aģentūrai LETA paziņoja, ka Vaškeviča izdošana uz Latviju nav iespējama, jo viņa veselības stāvoklis izslēdzot jebkāda veida transportēšanu.

TV3 raidījums "Nekā personīga" 2022. gadā ziņoja, ka Vaškevičs jau vairākus gadus dzīvojot Krievijā, kur konsultējot dažādus biznesmeņus.

2007. gadā toreizējais VID Muitas kriminālpārvaldes vadītājs Vaškevičs cieta noziedznieku sarīkotā sprādzienā. Spridzeklis bija novietots zem Vaškeviča automašīnas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!