Foto: Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā Valsts policija (VP) aizturēja 2001. gadā dzimušu vīrieti, kurš nodarīja fiziskas sāpes savam tēvam, iesitot vairākas reizes pa seju. Par notikušo sākts kriminālprocess. Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, portālu "Delfi" informēja VP.

Šī gada 4. jūlijā pulksten 23.31 VP tika saņemta informācija, ka Madonas novadā kādā īpašumā dēls vardarbīgi izturas pret tēvu. Alkohola koplietošanas laikā dēls tīši iesita vairākas reizes tēvam pa seju, nodarot fiziskas sāpēs, pēc kā dēls pameta notikuma vietu. Par notikušo tika sākts kriminālprocess.

5. jūlijā, veicot meklēšanas pasākumus, dēls tika aizturēts Kriminālprocesa likuma 264. panta kārtībā un 6. jūlijā persona atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 174.1 panta, proti, par cietsirdību un vardarbību pret tuvinieku. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību.

Dienu vēlāk, 6. jūlijā aizdomās turētajai personai piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

VP piemin, ka varmāka izdarīja noziedzīgu nodarījumu alkoholisko dzērienu iespaidā, pielietojot vardarbību pret tēvu, kuram nodarījis fiziskas ciešanas, turklāt dēls pašlaik izcieš sodu jau par vardarbīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu 2023. gada maijā, kas bija vērsts pret tēvu un policijas pārstāvi. Kā pamatsods tika piemērots probācijas uzraudzība 2 gadi 6 mēneši un sabiedriskais darbs 200 stundas.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!